آرایشی و زیبایی, مقالات

تاپ شاین و تفاوت آن با تاپ کوت در چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail GOkF3gMMRhwXZhTnOBStR57ihP3xN05tC4Lu5NEe تاپ شاین و تفاوت آن با تاپ کوت در چیست؟ آرایشی و زیبایی مقالات

تاپ شاین و تفاوت آن با تاپ کوت در چیست؟

طراحی ناخن یکی از پرطرفدار ترین خدماتی است که توسط متخصصین ناخن ارائه می گردد. اصطلاحات تکنیکی زیادی در طراحی ناخن وجود دارد که متخصصان ناخن اغلب فراموش می‌کنند قبل از کار برای مشتریان توضیح دهند. آشنایی نداشتن مشتریان با این اصطلاحات ممکن است سوءتفاهم یا توقعات نادرست ایجاد کند. در طراحی ناخن ابزار متنوعی وجود دارد که اصلی‌ترین آن لاک است، اما مواردی دیگری مانند بیس تاپ و تاپ شاین و تاپ کت نیز وجود دارد. در مطالب گذشته درباره تاپ کوت و بیس کوت صحبت کردیم و امروز میخواهیم تفاوت تاپ شاین را با تاپ کوت بررسی کنیم.

تاپ کوت

تاپ کوت محلولی است که روی لاک زده می شود. این لایه علاوه بر محافظت از لاک در مقابل پریدگی و لب پر شدن، مانع از تاثیر آفتاب بر روی لاک شده و در نتیجه رنگ لاک همواره ثابت و براق باقی خواهد ماند.

تاپ شاین

تاپ شاین (Top shine) ژلی است که در کاشت میکس، بعد از مرحله مشابه با کاشت پودری برای براق و زیباتر شدن ناخن به آن زده می‌شود. نحوه‌ی انجام این کار به این صورت است که با قلم مخصوص ژل تاپ شاین روی صدف ناخن به طور یکنواخت زده می‌شود. سپس ناخن‌ها را به مدت ۱۶۰-۲۴۰ ثانیه درون دستگاه UV قرار داده تا خشک شوند و بعد به وسیله‌ی پد و محلول پولیش ژل سطح صدف را براق‌تر و مرتب‌تر می‌کنند.

تفاوت تاپ شاین و تاپ کت در چیست؟

همان طور که از تعاریف هر کدام مشخص است تاپ شاین و تاپ کت تقریباً کاربرد‌های یکسانی دارند، اما در چند مورد با هم متفاوت هستند.

تاپ کت را به تنهایی می‌توانید روی ناخن اصلی خود بزنید، اما تاپ شاین را نمی‌توانید روی ناخن اصلی خود بزنید، زیرا ترک برمی‌دارد.

تاپ شاین روی کاشت‌های میکس و ژلیش ناخن استفاده می‌شود تا با ایجاد براقیت روی ژل یا کاشت زیبایی آن را چند برابر کند، اما تاپ کت به منظور افزایش دوام لاک مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کاشت‌ها کاربردی ندارد.

تاپ شاین که روی کاشت‌های ژل و میکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، همان محصولی است که به نام عمومی کاور ژل شناخته می‌شود.

در واقع تاپ شاین برای میکس و براق کردن ناخن استفاده می‌شود، اما تاپ کت برای نگهداری طراحی و لاک استفاده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای استفاده از تاپ شاین بهتر است از یک متخصص کمک گرفته، زیرا کاشت ناخن یک مهارت حرفه‌ای است، اما با خرید یک تاپ کت خوب می‌توانید خودتان آن را امتحان کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *