مراقبت و سلامتی, مقالات

تاثیر خال روی صورت بر سلامتی چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ar4-302 تاثیر خال روی صورت بر سلامتی چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

تاثیر خال روی صورت بر سلامتی چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-78-300x225 تاثیر خال روی صورت بر سلامتی چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

برخی خال ها درست از زمان تولد روی پوست قرار دارند ، در حالی که برخی دیگر در دوران بلوغ و  یا بارداری و در اثر تغییرات هورمونی پدیدار می شوند.
بسیاری از ما از این که خال هایی روی صورت خود داشته باشیم، احساس خجالت کرده و سعی می کنیم با روش های جدید آن ها را محو کنیم. بعضی ها هم وجود خال صورت را نشانه زیبایی می دانند و از داشتن آن کاملا راضی هستند.ایجاد و تعداد خال های مختلف در بدن ما انسان ها به ژنتیک مان برمی گردد. برخی از خال های سطحی یا گوشتی مادرزادی در بدن وجود دارند و برخی دیگر، در دوران کودکی، بلوغ، جوانی، میانسالی یا بارداری و پس از آن، روی پوست ظاهر می شوند.
به اعتقاد یک گروه تحقیقاتی از “کینگز کالج” لندن، افرادی که خال دارند استخوان های قوی تر از حد طبیعی دارند و احتمال ابتلا به پوکی استخوان در آنها کمتر است.
همچنین به نظر می رسد که این افراد چین و چروک کمتری در صورت خود داشته باشند.داشتن ماهیچه های ورزیده تر ، چشمان و قلب سالمتر از دیگر فواید احتمالی داشتن خال است.
این یافته ها می تواند به ابداع کرمی منجر شود که موجب برطرف کردن چین و چروک صورت شود و نیاز مبرم به تزریق کلاژن و یا جراحی پلاستیک را از بین ببرد.
خال ها به علت تکثیر سریع سلولی بوجود می آیند که باعث می شود یک رنگدانه تیره بر روی پوست و معمولا در دوران کودکی ایجاد شود.این خال ها معمولا در میانسالی شروع به ناپدید شدن می کنند، اما در برخی افراد همچنان گسترش می یابند.
محققان در یک مطالعه بر روی هزار و ۲۰۰ دوقلوی غیر همسان زن ۱۸ تا ۷۹ ساله متوجه شدند که احتمال ابتلا به پوکی استخوان در افرادی که بیش از ۱۰۰ خال دارند نصف افرادی است که در بدن خود کمتر از ۲۵ خال دارند.
مشخص شده است افرادی که خال های زیادی دارند گلبول های سفید با تلمورهای غیر عادی بلندی (بخشی از دی ان آ) تولیدی می کنند.هر چه این تلومورها بلندتر باشد دیرتر تخریب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *