آرایشی و زیبایی, مقالات

بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ناخن-بادامی بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟

انتخاب فرم صحیح ناخن میتواند به جذابیت دستان شما بی افزاید و یک تصویر زیبا را خلق کند. علاوه بر فرم ناخن انتخاب رنگ مناسب  لاک نیز میتواند باعث زیباتر شدن دستان شما شود.

ناخن های بلند انگشتان تان را زیبا می کند اما آیا هر مدل ناخنی به دست های شما می آید؟ وقتی ناخن ها را مانیکور می کنید باید در انتخاب مدل ناخن دقت کنید اما آیا می دانید که بهترین مدل برای انگشتان شما کدام است. به همان اندازه که رنگ و طرح ناخن برایتان اهمیت دارد، فرم ناخن هایتان نیز باید متناسب با انگشتان تان باشد در غیر این صورت دستهایتان جذابیت خود را از دست خواهند داد. اگر دوست دارید بدانید که چه مدل ناخنی به دستهای شما می آید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام ترمیم یا کاشت ناخن وقتی آرایشگر ناخن از شما سوال میکند که ناخن هایتان را به چه فرمی سوهان بزند، در جواب ایده ای نداشته باشید و انتخاب را به خود شخص واگذار کنید.

وقتی ناخنها را مانیکور میکنید باید در انتخاب مدل ناخن دقت کنید تا ببینید بهترین مدل ناخن برای انگشتان شما کدام است معمولا یکی از پرکابردترین بخش های آرایش دست ، مانیکور کردن مدل های مختلف ناخن است . با این حال یکی از سخت ترین و شاید جذاب ترین بخش های آرایش انگشتان، مدل های مختلف کوتاه کردن آنها و شکل دادن به آنهاست.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ناخن-300x245 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

اگر چه تنوع بسیاری در مدل های مختلف ناخن وجود دارد اما از میان آنها ۵ مدل حرف اول را می زند یا به بیانی پایه و اساس دیگر مدل ها هستند. مربع، گرد، بیضی، بادامی و بیضی-مربع. برای این که تشخیص دهید کدام مدل برای دست های شما مناسب است، باید طول و پهنای انگشتان تان را در نظر بگیرید.

دست ها به عنوان عضوی مهم و تاثیرگذار، زیبایشان بسیار قابل توجه است. انواع مدل ناخن حتی به گفته روانشناسان دال بر تیپ های متفاوت شخصیتی است و هر فردی مدل ناخنی منحصر به فرد دارد. نه تنها فرم ناخن ها، بلکه مدل انگشتان هر فرد نیز کاملا متفاوت است. در اطراف خود قطعا دیده اید افرادی که انگشتان و ناخن هایی کشیده داشته و برعکس، انگشتان و ناخن هایی گرد و دایره ای دارند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ناخن-1-300x253 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

روانشناسان بر این باورند که رنگ پوست دست، مدل انگشتان و  ناخن ها می تواند با درصد اشتباهی کم درباره شخصیت افراد، برخی رازها را فاش کند علاوه بر فرم مادرزادی ناخن ها، خانم ها با رفتن به آرایشگاه و خدمات آرایشی چون پدیکور، مانیکور، کاشت ناخن و… فرم ناخن های خود را اصلاح یا تغییر می دهند.

جالب است بدانید که در هر دهه از زندگی، مدل متفاوتی مد می شود. شاید بتوان گفت که به تاریخ شمسی تا قبل از دهه  ۷۰ غالبا تنها فرم بیضی و طبیعی ناخن حفظ و دورگیری می شده است. اما در طول سالهای ۷۰ تا ۹۰ فرم مربعی و مستطیلی نیز به این دایره مد اضافه شد و با اقبال عمومی نیز روبه رو گشت به طوری که در حال حاضر با وجود چرخش اندک مد به سوی مدل های نوک تیز و گرد، همچنان برخی افراد از مدل های مربعی و مستطیلی استفاده می کنند.

انواع مدل ناخن، بسته به سلیقه افراد، مدل انگشتان و دستان خانم ها در آرایشگاه های زنانه رواج دارد. توصیه متخصصان زیباشناسی این است که با توجه به فرم انگشتانتان، مدل ناخنتان را (اگر مانعی مانند محیط اجتماعی و کاری ندارید) انتخاب کنید!

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -ناخن11-300x225 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن مربعی:

بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند که ناخن‌های خود را به شکل مربع مانیکور کنند این شکل از مانیکور ناخن حالت کشیده و زیبایی را برای ناخن‌ها ایجاد می‌کند و طراحی بر روی آن‌ها نیز به زیباترین شکل ممکن دیده خواهد شد

این مدل با اضلاع موازی و زوایای تیز یا گرد یک مدل فرنچ کلاسیک است. مدل مربعی برای ناخن هایی که بستر بزرگی دارند مناسب است. زیرا مدل مربعی ناخن های کوچک را کوتاه و پهن نشان می دهد. برای بدست آوردن مدل آن، باید دو ضلع جانبی ناخن را موازی و صاف سوهان کنید و لبه آزاد ناخن باید بر این دو ضلع عمود باشد. وقتی مربع کاملی بدست آوردید، سنباده را بردارید و دو گوشه تیز آن را انحنا دهید البته این نوع مدل از ناخن، ناخن هایی با اندازه های کوتاه است که سری صاف دارد. این مدل از ناخن ها از محبوبیت فوق العاده بالایی در بین خانم ها برخوردار است. به دلیل احتمال کمتر شکستگی، فرم راحت تر و پذیرش بالاتر اجتماعی، در کشور ما این نوع از فرم ناخن بسیار مورد پسند می باشد. افردی که ناخن هایی کشیده دارند، جز طرفداران این مدل هستند. برای لاک ناخن هایتان نیز ما رنگی روشن، جیغ و براق را به شما پیشنهاد می دهیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail various-nail02-1-300x167 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن بیضی- مربع:

ناخن بیضی- مربع داغ ترین مد ناخن امسال است. این شکل نیمی مربع و نیمی بیضی است و در واقع ناخن صافی است که گوشه هایش گرد شده است تا حالت طبیعی تری داشته باشد. به طور کلی زیبایی طبیعی است چه در آرایش چه در مو و ناخن. بعد از این مدت اخیر که ناخن های بلند و نوک تیز خیلی محبوب شده بود، به نظر می رسد که دنیای زیبایی دوباره به اصول سنتی زیبایی باز می گردد و چهره ها و آرایش های طبیعی را تحسین می کند. درباره ناخن هم امسال، همانطور که گفتیم، ناخن های کوتاه با شکلی طبیعی بین بیضی و مربع مد شده است که با کوتاهی طبیعی که دارند همیشه تمیز و براق می مانند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail images-31 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

با ادغام مدل شیک بیضی و مدل مربع، یک مدل ناخن بدست می آورید که برای اکثر خانم ها مناسب است. ابتدا ناخن خود را به شکل مربع کامل درآورید و اضلاع جانبی آن را صاف و موازی کنید. زوایای تیز را سنباده بزنید تا گرد و منحنی شود. البته نباید آنقدر این دو زاویه را گرد کنید که از مدل مربعی بیفتد. مدل بیضی- مربعی است که به مدل بالرینی نیز مشهور است. برای این مدل باید ناخن هایتان بلند و باریک باشد. با ادغام مدل شیک بیضی و مدل مربع، این مدل ناخن را بدست می آورید که برای اکثر خانم ها مناسب است. ابتدا ناخن خود را به شکل مربع کامل درآورید و اضلاع جانبی آن را صاف و موازی کنید. زوایای تیز را سنباده بکشید تا گرد و منحنی شود. البته نباید آنقدر این دو زاویه را گرد کنید که از مدل مربعی بیفتد. اگر به فکر رنگ لاک تان هستید، باید اضافه کنیم که هر رنگ لاکی، از رنگ های کمرنگ و ملایم گرفته تا رنگ های جیغ و پر رنگ، روی این مدل ناخن به زیبایی می درخشد و معمولا” برای افرادی که نمی توانند به راحتی ناخن خود را مربعی شکل کنند مناسب است. ابتدا ناخن خود را به شکل مربع کامل درآورید و اضلاع جانبی آن را صاف و موازی کنید. زوایای تیز را سنباده بزنید تا گرد و منحنی شود. البته نباید آنقدر این دو زاویه را گرد کنید که از مدل مربعی بیفتد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Black-nail-design-2-e1577182419689-300x285 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن گرد

اگر دوست دارید که ناخن هایتان را کوتاه نگه دارید، مدل گرد بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.  مدل گرد ناخن که مدلی کوتاه و طبیعی است برای افرادی که انگشتان کوتاه و پهنی دارند، مناسب است. این مدل ناخن های شما را باریک و بلندتر نشان خواهد داد، بنابراین اگر انگشتان تان باریک است، بهتر است که این مدل را انتخاب نکنید. از آنجا که این مدل ناخن کوتاه است و به مراقبت زیادی احتیاجی ندارد، برای خانم های شاغل که وقت زیادی برای گذراندن در سالن های آرایشی ندارند، بسیار مناسب است.

اگر به دنبال رنگی مناسب برای آن می گردید، باید بگوییم که هر رنگی با این طرح ناخن جور در می آید. رنگ های خنثی، روشن یا حتی جیغ.. رنگ لاک تان کاملا بستگی به حال و هوای آن روزتان دارد، بنابراین در انتخاب آن هیچ محدودیتی ندارید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 555555555 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

این مدل شکل ناخن نیاز به دقت و طراحی و شکل دهی دارد.و بسیار مناسب انگشتان کشیده و بلند بوده  که حتی برای آقایان و افرادی که می خواهند ناخن هایشان را همیشه کوتاه نگه دارند نیز مناسب است ابتدا ناخن خود را مربع کنید و سپس کم کم آن را با سوهان گرد کنید.یکی از محافظه کارانه تر مدل های ناخن، مدل گرد است که حتی برای آقایان و افرادی که می خواهند ناخن هایشان را همیشه کوتاه نگه دارند نیز مناسب است. این مدل برای ناخن های پهن مناسب است و به آن ظاهر باریک تری می دهد. ابتدا ناخن خود را مربع کنید و سپس کم کم آن را با سوهان گرد کنید. مدل ناخن گرد یا دایره ای مدلی است که احتمال شکستن آن کم بوده و درمیان افرادی که ناخن بیش از حد کشیده ای دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که انگشتانی کوتاه دارند، این مدل از ناخن به آنها ابدا توصیه نمی گردد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 390940_765-300x300 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن مستطیلی:

این نوع مدل ناخن مانند مدل مربعی سری صاف دارد، با این تفاوت که قد ناخن بلندتر می باشد. این مدل نیز بخصوص در میان عروس خانم ها در سال های اخیر بسیار طرفدار داشته است. مدل گلدانی همان مدل مستطیلی است با این تفاوت که در این مدل از شکل نوستالژیک گلدان ها استفاده شده و گوشه های ناخن تیز تر می شوند. این مدل به دلیل بلندی ناخن و سطح کم نوک ناخن، احتمال شکنندگی بالایی دارد

مدل ناخن بادامی:

ناخن های بادامی شکل در قسمت بالای خود باریک تر می شوند. اگر چه این مدل برای ناخن های کوتاه مناسب نیست اما برعکس روی انگشتان بلند و کشیده بسیار زیبا و جذاب است. از آنجا که این مدل ظریف و کشیده است، اگر انگشتانی باریک و بلند دارید، حتما آن را امتحان کنید. اگر خواستید که ناخن هایتان را به این فرم سوهان بکشید و لاک بزنید، پیشنهاد ما به شما لاک هایی به رنگ های خنثی یا کمرنگ با طرح های هنری است.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 262667_224-300x210 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن بیضی:

این مدل ناخن برای مورد خاص و شخص خاصی نیست، و معمولا” به تمام دست ها و انگشتان می خورد. معمولا” حس و شخصیت زنانه و رمانتیک به انگشتان داده و انگشتت را کشیده و لاغر و جذاب می کند.برای آنکه مدل بیضی ناخن تان خوب در بیاید، اول دو ضلع ناخن را صاف و موازی کنید. سپس به تدریج به آن زاویه بدهید

مدل بیضی ناخن از مدل هایی است که هم برای انگشتان کوتاه و پهن هم برای انگشتان بلند و کشیده مناسب است. این مدل تقریبا شبیه به مدل بادامی است با این تفاوت که باید قسمت بالای آن را پهن تر سوهان بکشید. اگر این مدل را برای انگشتان تان استفاده کرده اید، از لاک هایی با رنگ های پاستلی و طرح های هنری برای تزیین آن استفاده کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 242928_769-300x169 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن بادامی تبز:

این مدل به تازگی در اروپا و سراسر دنیا معروف شده است.و برای ناخن های کوتاه و انگشنان لاغر مناسب است و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.این مدل آوانگارد در میان ستاره هایی همچون فرگی و لیدی گاگا خیلی محبوب است. با آنکه برای ظاهر روزانه و روتین مناسب نیست، ولی می توان کمی تغییر در آن ایجاد کرد و آن را شیک تر کرد. اضلاع ناخن خود را مساوی و موازی سوهان کنید و کم کم نوک آن را باریک کنید تا به اندازه دلخواهتان برسد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 242924_265-300x169 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل ناخن تیز:

این مدل ناخن که بیشتر در میان افرادی که انگشتان و صدف ناخن کوچکی دارند، رواج دارد، در سال های اخیر بخصوص برای مهمانی ها طرفداران زیادی یافته است. گفتنی است احتمال شکستن این نوع ناخن ها بسیار بالاست و به محافظت بیشتری احتیاج دارد.به افرادی که انگشتان کشیده ای دارند، ابدا این مدل توصیه نمی گردد؛ چرا که گریم افراد جادوگر در انیمشن ها را یادآور خواهد شد. همان طور که در بالاتر ذکر شد، هر فرم ناخن، نشان دهنده فرم خاص شخصیتی نیز می باشد

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 242857_617-300x300 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

مدل های ناخن دیگر:

انواع مدل ناخن دیگری نیز بسته به سلیقه افراد و مدل مادرزادی ناخن هایشان نیز رواج دارد که از گستردگی زیادی برخوردار نیستند، مانند مدل های فانتزی که طرفداران زیادی ندارند

رنگ ناخن:

این مبحث کاملا سلیقه ای است. شرایط، محیط کاری و اجتماعی هر خانم، تن رنگ پوست دست و مدل ناخن هر خانمی باعث می شود که رنگ دلخواه وی برای ناخن هایش تغییر کند. انواع فرنچ، سنگ های تزیینی و… به اضافه رنگ های مناسب هر فصل نیز بر این لیست تغییر رنگ و مدل دلخواه، اضافه می شود.

قابل ذکر است که حتما نباید برای داشتن زیبایی، ناخن های ما رنگ داشته باشند. یک دورگیری و سوهان کشی ساده حتی در منزل در کنار رعایت اصول بهداشتی می تواند، زیبایی دستان و ناخن های شما را تکمیل گرداند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 77 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

توصیه جهت سالم نگه داشتن دست و ناخن:

علاوه بر مواردی که ذکر شد، بهتر است از رژیم غذایی سرشار از کلسیم و پروتئینی برای زیبایی و دوام ناخن هایتان بهره ببرید. همچنین بسیاری از محصولات مراقبتی ناخن و دست در بازار موجود هستند که می توانید با استفاده به جا از آنها به زیبایی دست ها و ناخن های خود بیافزایید.داشتن ناخن‌های زیبا و سالم برای هر بانوی ایرانی از اهمیت زیادی برخوردار است. شکل ناخن برای ظاهر دستان شما بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که قبل از اقدام به لاک‌زدن، ناخن‌های خود را سوهان زده باشید. فقط ناخن‌های بلند نیستند که زیاد به چشم می‌آیند، بلکه ناخن‌های کوتاه نیز در صورت رسیدگی و محافظت از آن به نوبه خود زیبا خواهند بود. ناخن‌های کوتاه به خصوص در کارهای خانه و کارهای دستی کاربردی ترند پس کوتاه یا بلند بودن ناخن نقش زیادی در زیبایی ناخن ندارد. مهم ناخن‌های زیبا و سالم هستند که تاثیر بسزایی در زیبایی دستان شما خواهند داشت. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند این زیبایی را به دستان شما ببخشد، سوهان‌زدن صحیح ناخن‌هاست.

اصول کلی سوهان زدن ناخن

در مرحله اول باید از سوهان‌های نرم (تعداد دانه‌های بالاتر) استفاده کنید تا به بافت ناخن آسیب نرسانید. سوهانی با ۲۴۰ دانه برای شروع خوب است.

جهت سوهان زدن ناخن‌ها بسیار مهم است. سوهان باید فقط در یک جهت به ناخن کشیده شود. سوهان را از یک قسمت کناره‌ها شروع و به سمت مرکز ادامه دهید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-109-300x176 بهترین مدل ناخن برای شما کدام است؟ آرایشی و زیبایی مقالات

با سوهان زدن می‌توانید به ناخن خود فرم دلخواهتان را بدهید. فرم‌دهی به ناخن‌ها بستگی به سایز ناخن دارد.

اگر ناخن‌های خشک و شکننده دارید قبل از مانیکور، ناخن‌هایتان را در محلول آب و صابون بگذارید.

زیر ناخن‌ها را به آرامی سوهان بکشید تا بافت‌های نرم زیر ناخن از بین نروند.

در سوهان زدن مراقب باشید تا ناخن‌هایتان را زیاد کوتاه نکنید. بعد از سوهان زدن ناخن‌هایتان را پولیش کنید تا براق شوند و در آخر روی ناخن‌هایتان را لاک بزنید تا محافظی در برابر شکستگی باشد.

سوهان را به شکل عمودی بر روی ناخن قرار می‌دهیم و به آرامی روی ناخن می‌کشیم تا ناخن به سایز دلخواهمان برسد

برای سوهان‌زدن کناره‌های سوهان را موازی ناخن قرار می‌دهیم و به آرامی به ناخن می کشیم. با سوهان زدن کناره‌ها می توان شکستگی‌های ناخن را هم برطرف کرد.

منبع : نایل ار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *