مراقبت و سلامتی, مقالات, وبلاگ

بهترین روش برای درمان مراجعان با پوست حساس

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail senski بهترین روش برای درمان مراجعان با پوست حساس مراقبت و سلامتی مقالات وبلاگ

بهترین روش برای درمان مراجعان با پوست حساس

 بیشتر و بیشتر، زیبایی‌شناسان در شماری از مراجعان که با مشکلات پوست حساس مراجعه می‌کنند، میخچه مشاهده می‌کنند. بعضی‌ها تجربه خفیف و ظهور گاه به گاه دارند، در حالی که دیگران با قرمزی، شیوع، خشکی بیش از حد و ناراحتی سر و کار دارند. حساسیت با سن افزایش می‌یابد و به‌طور متوسط، پوست هر دهه بعد از سن ۲۰سالگی خشک‌تر می‌شود. هرچه پوست  می‌شود و باعث تخریب می‌شود.Bet h Bialko ، معاون برنامه آموزشی جهانی درDermalogica می‌گوید: «به‌طور کلینیکی، پوست حساس بیماری ژنتیکی است که در آن لایه بیرونی محافظ در جلوگیری از تحریک‌کننده‌ها و آلرژن‌ها کم‌اثرتر می‌شود و مستعد واکنش‌هایی مانند قرمزی و التهاب قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، پوست حساس نتیجه عوامل خارجی مانند لوازم آرایشی، آلودگی، شیوه زندگی و استرس نیز هست و به‌طور مزمن ملتهب می‌شود.»

پوست حساس

چگونه مراجعان با پوست حساس می‌توانند مزایای درمان‌های قوی‌تر   مانند لایه برداری شیمیایی و میکرودرمابراسیون را به‌دست آورند، بدون این‌که مجبور به تحمل این روش‌ها شوند؟

Lydia Sarfati، زیبایی‌شناس برجسته و مدیرعامل و موسس Repêchage:« جدیدترین راه برای استفاده از مزیت‌های لایه برداری بدون داشتن ناراحتی و سوزش، استفاده از یک پوست‌اندازی سریع با استفاده از ماسک دارای رس است. این هدف کلی ماسک Repêchage Biolight Luminex است. در تهیه این ماسک از پاک‌کننده عمیق تهیه شده از گل رس، مرطوب‌کننده (Laminaria Digitata) و Ascophyllum Nodosum ترکیب شده با اسید گلیکولیک و عناصر روشن‌کننده طبیعی مانند عصاره ریشه شیرین‌بیان، عصاره پوست درخت بید استفاده شده است. این یک جایگزین عالی برای لایه‌برداری گلیکولیک استاندارد است زیرا می‌تواند به آرامی لایه برداری کند، به‌طور عمقی پاک کند و به پوست کمک نماید تا بدون عامل تحریک‌کننده، روشن‌تر به نظر برسد. گزینه دیگر Repêchage Rapidex Marine    Exfoliator است. این یک برنامه پوست‌برداری یک بارمصرف ایمن و موثر براساس عصاره‌های گیاهان دریایی و اسیدهای میوه طبیعی است. pH مناسب ۳.۵ را دارد که آن را موثر‌ترین درمان حتی برای حساس‌ترین پوست‌ها می‌کند.»

 

آیا روش‌های جدیدی برای درمان مراجعان با مشکلات پوست حساس وجود دارد؟

– Beth Bialko، معاون برنامه آموزشی جهانی در Dermalogica:

« درمان‌های حرفه‌ای و محصولات باید به سه نشانه اصلی پوست حساس شده توجه کنند: قرمزی، لایه محافظ تخریب شده و کم‌آبی بدن. هنگامی که صحبت از درمان پوست به میان می‌آید، یک درمانگر پوست باید از  قانون کمترها یعنی زمان کم، مواد کم، حرارت کم و اصطکاک کم استفاده کند. انجام دادن بیش از حد آن بر روی پوست حساس می‌تواند التهاب و پیری را تسریع کند. درحال‌حاضر ما محبوبیت استفاده LED را در طول درمان برای کمک به التیام و ترمیم می‌بینیم، اما میکروجریان (microcurrent) و یون‌درمانی گالوانیک  هنوز هم جای خود را به‌عنوان گزینه‌های موثر، حفظ کرده‌اند. این روش‌ها به عنوان آب رسان عمل می‌کنند. همچنین کاهش‌دهنده قرمزی با استفاده از عصاره  zingiber officinale و   bisabolol و عصاره ریشه گیاه ضدالتهاب boerhavia diffuse  برای نفوذ بیشتر و کمک به   بازگرداندن یکپارچگی پوست.»

چه توصیه‌هایی به مراجعان با پوست حساس برای تمرین در خانه دارید؟

Lydia Sarfati: « آرام و صبور باشید. پوست حساس نیاز به مراقبت اضافی دارد، بنابراین در هر مرحله، از لمس آرام استفاده کنید. از دوش‌های گرم و مالیدن پوستتان با حوله، همچنین پچ‌های تشخیصی اجتناب کنید. قبل از استفاده هر محصول جدید در برنامه روتین خود، مقدار کمی را مصرف کنید و آن را به پوست نازک در ناحیه داخلی ساعد در نزدیکی خم آرنج بمالید. در نهایت، قرار گرفتن در معرض محیط بیرونی را محدود کنید. پوست حساس می‌تواند به راحتی آسیب ببیند. خود را از محیط بیرونی – نه‌تنها اشعهUV، بلکه باد، آلودگی، رطوبت پایین و دمای شدید محافظت کنید.»

 

آیا شما تجربیات مشابهی در این باره داشته اید؟

یا بامواردی از این دست هنگام جستجو در گوگل برخورد کرده اید؟

نظرات خود را درباره ی ((بهترین روش برای درمان مراجعان با پوست حساس)) را در همین صفحه بیان کنید وسوالات خود را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخ شما را در اسرع وقت بدهند.

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *