آرایشی و زیبایی, مقالات

انچه درباره پنکک پودری باید دانست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-5 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

پوست صورت بر اثر عوامل مختلفی همچون مشکلات داخلی، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، آلودگی های محیطی، ترشح بیش از حد چربی پوست و… دچار مشکلاتی می شود. بروز آکنه، ایجاد لک های پوستی، چروک های پوستی و تیرگی فقط بخشی از این مشکلات هستند  که با استفاده از یک محصول نامرغوب مانند پنکیک آرایشی می‌تواند به وجود بیاید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-11-300x137 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
درمان کامل این نوع مشکلات پوست به زمان و مراقبت‌های ویژه نیاز دارد. استفاده از محصولات بهداشتی نظیر انواع کرم ها آب رسان و تغذیه کننده، سرم ها و ماسک های پوست می تواند در بهبود و رفع این عیوب موثر باشند، اما بهترین راه برای پوشش موقت این نواقص ایجاد شده روی پوست، آرایش و کاور کننده های آرایشی مانند پنکیک آرایشی است
مهم ترین مرحله از هر نوع آرایشی پوشاندن موثر نواقص پوستی است. به نحوی که سطح پوست کاملا یکدست و یک رنگ به نظر برسد. معمولا این وظیفه را کرم پودر ها انجام می دهند. کرم پودر با ایجاد یک لایه از رنگدانه های یکنواخت روی سطح پوست، ظاهری یکدست و زیبا تر به پوست می دهد و جلوه ای تازه و با طراوت به آن می بخشد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-11-300x200 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
البته کرم پودر تنها پوشش یکدست کننده برای پوست نیست. برای پوست حساس دور چشم از کانسیلر که یکی دیگر از محصولات پوشاننده است استفاده می شود. کانسیلر مانند کرم پودر است اما ساختاری سبک تری دارد. به همین دلیل است که برای استفاده در نواحی اطراف چشم مناسب تر است. کانسیلر چروک های ریز و تیرگی دور چشم را به خوبی می پوشاند و باعث یکدست شدن پوست این ناحیه با پوست صورت می شود.
زیبا سازی و یکدست کردن پوست صورت هر چقدر هم که خوب و اصولی انجام شده باشد باز هم ممکن است در هنگام قرار گرفتن در شرایطی خاص مانند حضور در فضایی گرم و مرطوب یا تعریق، از بین رفته یا شکل اولیه خود را از دست بدهد. در حالی که یک آرایش خوب زمانی ارزشمند خواهد بود که مدتی طولانی به شکل اولیه خود باقی بماند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-8-300x200 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
حتی اگر شرایط محیطی هم کاملا بر وفق مراد باشد باز هم گذر زمان می تواند روی آرایش تاثیر گذار باشد. چون سطح پوست دائما در حال تغییر و تحولاتی مانند تعریق، خارج شدن چربی و آلودگی های دیگر از منافذ پوست و به طور کلی تنفس پوستی است.
در چنین شرایطی که ممکن است سطح کیفیت آرایش صورت پایین بیاید، تثبیت کننده های آرایش اهمیت خود را نشان می دهند. تثبیت کننده های آرایش همانطور که از نام آنها مشخص است برای بالا بردن ماندگاری آرایش مورد استفاده قرار می گیرند و خود نیز به عنوان یک پوشش دهنده قابل استفاده هستند. هر چه یک آرایش سنگین تر و زمانبرتر باشد نقش تثبیت کننده ها بیشتر اهمیت پیدا می کند. اما در شرایطی مانند فصل گرم تابستان اهمیت یک تثبیت کننده دیگر ارتباط چندانی با سنگینی یا سبکی آرایش ندارد و در آرایش های روزانه هم باید از یک تثبیت کننده استفاده کرد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-6-300x200 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
پنکک ارایشی
پنکیک آرایشی  یکی از متداول ترین نوع تثبیت کننده های آرایش است که تقریبا تمام خانم ها تا حدودی با آن آشنا هستند. ساختار پنکیک آرایشی به شکل پودر فشرده است و معمولا توسط پد یا اسفنج آرایشی استفاده می شود. پنکیک آرایشی به علت ساختار پودری که دارد پوشش مناسبی روی کرم پودر ایجاد می کند و باعث تثبیت آن می شود. به همین دلیل معمولا پنکیک آرایشی یار نزدیک و همیشگی کرم پودر است. البته پنکیک به تنهایی و بدون کرم پودرهم برای پوشش دادن پوست قابل استفاده می باشد. اما در استفاده تنها از پنکیک باید به نکاتی توجه کنید.
اگر پوست خشک دارید حتما قبل از استفاده از پنکیک، از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. چون ساختار پودری پنکیک آرایشی باعث جذب رطوبت و چربی پوست می شود و ممکن است پوست صورت شما را خشک تر کند. وقتی از مرطوب کننده استفاده می کنید، کمی صبر کنید تا مرطوب کننده کاملا جذب پوست شود تا پنکیک به طور یکنواخت روی پوست پخش شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-5-300x125 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
پنکیک آرایشی به دلیل نوع بافت و پوششی که روی سطح پوست ایجاد می کند برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار ایده آل است. چون پنکیک به ساختار پودری خود باعث کنترل چربی و تعرق پوست می شود. یکی از موضوعات آزار دهنده برای افزادی که پوست چرب یا حتی پوست مختلط دارند براق شدن پوست بر اثر ترشح چربی روی سطح پوست است. پنکیک توانایی برطرف کردن این مورد را نیز دارد. با پوشش بالایی که پنکیک روی پوست ایجاد می کند باعث می شود براق بودن پوست به ویژه در پوست های چرب به خوبی پوشش داده شود و حالت مات و طبیعی پوست حفظ شود.
پنکیک در پوشاندن منافذ باز پوست نیز می تواند بسیار موثر باشد. درست است که منافذ پوست نباید به طور کامل بسته شوند اما گاهی در بضعی از انواع پوست ها منافذ پوست بیش از حد باز هستند و به صورت حفره های ریز نمایان می شوند. این منافذ باز تاثیر منفی روی چهره و آرایش صورت خواهند داشت. کرم پودر به تنهایی می تواند منافذ پوست را پوشش دهد اما استفاده از پنکیک روی کرم پودر به عنوان یک تثبیت کننده، منافذ پوست را به طور کامل می پوشاند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7-4-300x198 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

انتخاب پنکیک آرایشی
مهم ترین معیار انتخاب پنکیک، انتخاب رنگ آن است. پنکیک هم مانند کرم پودر در رنگ و تن های رنگ مختلفی عرضه می شود. رنگ پنکیک را باید با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کنید. معمولا رنگ پنکیک باید یک درجه از رنگ پوست روشن تر باشد. اما این نکته رابطه مستقیم با نوع آرایش دارد و ممکن است نوع آرایش مشخص کننده رنگ پنکیک باشد.

در انتخاب یک پنکیک باید به کیفیت ساخت و استاندارد بودن آن توجه ویژه داشته باشید. چون هرچه کیفیت پنکیک بالاتر باشد تثبیت آرایش شما بیشتر تضمین می شود. محصولی را انتخاب کنید که مجوز بهداشتی داشته باشد و خرید خود را حتما از مراکز یا سایت های اینترنتی معتبر که نماد اعتماد الکترونیکی دارند انجام دهید. پنکیک از آن دسته‌لوازم آرایشی به حساب می‌آید که در کیف آرایش هر خانمی یافت می‌شود و محبوبیت آن باعث شده تا هزاران مدل پنکیک مختلف روانه‌ی بازار شود. پنکیک ها به‌لحاظ کارایی نیز تفاوت‌های زیادی دارند و پنکیک‌ کامپکت، پنکیک پودری، پنکیک تثبیت‌کننده آرایش و پنکیک اچ دی (High Definition، کیفیت بالا) را می‌توان از پنکیک هایی دانست که خرید آن‌ها خانم‌ها را سردرگم کرده است؛ درنتیجه به‌راحتی نمی‌توان بهترین مارک پنکیک را تشخیص داد. همه‌ی این مسائل دست‌به‌دست هم داده تا در ادامه نکات مهم برای تشخیص تفاوت انواع پنکبک، خرید پنکیک و روش استفاده از پنکیک را با شما در میان بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-14-300x187 انچه درباره پنکک پودری باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
عد از انتخاب بهترین مارک پنکیک، نوبت به دانستن روش درست استفاده از پنکیک می‌رسد. برای این کار باید ابتدا برس با موهای متراکم و پرپشت انتخاب کنید. این برس ها که به برس های کوباکی معروف هستند، عملکرد خوبی برای پنکیک زدن دارند. سپس به کمک پرایمر، کرم پودر، کانسیلر و در صورت لزوم ضد آفتاب زیرسازی آرایش را انجام دهید. در نهایت برس کوباکی را داخل پنکیک فرو کنید و پنکیک اضافی آن را با ضربه‌زدن بگیرید و برس را روی صورت بمالید. برای این کار از مرکز صورت شروع کنید و دایره‌ای بزرگ و فرضی از داخل به بیرون صورت ترسیم کنید. هنگام استفاده از کرم پودر و کانسیلر از این ۱۲ اشتباه خودداری کنید
بیشتر افراد تصور می‌کنند نمی‌توانند بدون استفاده از کرم پودر و کانسیلر زندگی کنند، البته این باور دلیلی بر زشت بودن آنها نیست. این محصولات آرایشی کمک می‌کنند تا شاداب‌تر به نظر برسند.
احتمالاً وقتی روبه روی آینه لکه‌های تیره را روی صورت خود می‌بینید، ترجیح می‌دهید مردم آنها را نبینند. به همین دلیل، از انواع کرم پودر و کانسیلر مناسب برای پنهان کردن آنها استفاده می‌کنید. اما پس از مصرف کرم پودر و کانسیلر، داشتن صورتی بی‌عیب و نقص ساده نیست و برای رسیدن به چنین هدفی باید مهارت‌های استفاده از آنها را نیز فرا بگیرید.

1 دیدگاه در “انچه درباره پنکک پودری باید دانست

  1. Great blog! Do you have any tips and hints for aspiring
    writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
    Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are
    so many choices out there that I’m completely confused ..
    Any tips? Appreciate it!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *