آرایشی و زیبایی, مقالات

انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-27 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

بهترین رنگ لاک برای انواع پوست ها کدام است؟
برای آن که رنگ لاک روی ناخن های شما از جذابیت و زیبایی بیشتری برخوردار باشد، بهتر است از رنگ هایی به کار گیرید که با رنگ پوست شما سازگاری داشته باشند. برای هر دسته از پوست ها با رنگ های تیره، روشن و متوسط، لاک هایی با رنگ های مختلف وجود دارد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-14-300x297 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
رنگ لاک مناسب برای پوست های روشن
خانم هایی که رنگ پوست شان روشن است، انتخاب های بیشتری برای رنگ لاک دست هایشان دارند. برای این کار می تواند به سراغ رنگ هایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد بروید تا ناخن ها درخشان تر به نظر برسند.
کرم پودری: لاک های بی رنگ دارای تناژی از رنگ کرم پودر هستند که انتخابی ایده آل برای خانم های روشن پوست به حساب می آیند.
صورتی جیغ و روشن: شما می توانید از رنگ صورتی در هر دو طیف روشن و تیره استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که به دست های شما جلوه خاصی می بخشد.
لاک قرمز با تناژ آبی: این رنگ نیز یکی از بهترین گزینه ها برای افراد با پوست روشن است. قرمز با تناژ آبی از جمله رنگ های کلاسیک است که رنگ پوست را به چالش می کشاند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7-10-225x300 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

لاک سرمه ای: طراحان حرفه ای ناخن به خانم هایی که پوست شان روشن است، رنگ سرمه ای را برای لاک زدن پیشنهاد می دهند. این رنگ انتخابی ایده آل برای افرادی است که دارای پوست روشن با زمینه گرم هستند.
رنگ لاک مناسب برای پوست های سبزه و متوسط
این رنگ پوست دامنه وسیعی از سبزه روشن تا برنزه را در بر می گیرد. خانم هایی که پوست شان در این طیف رنگی قرار دارد، می توانند از لاک با رنگ های پیشنهادی ما استفاده کنند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 8-10-300x193 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
لاک بژ: رنگ بژ باعث درخشان تر به نظر رسیدن رنگ پوست های سبزه می شود.
لاک هلویی: خانم هایی که دارای پوست سبزه و متوسط هستند می توانند از لاک رنگ هلویی برای دیزاین ناخن های خود استفاده کنند. رنگ هلویی مات برای افرادی که دارای پوست متوسط هستند می تواند جلوه زیبایی را به دنبال داشته باشد.
لاک قرمز نارنجی: جلوه این رنگ لاک روی پوست های متوسط و سبزه چند برابر بیشتر از سایر رنگ های پوست می باشد.
لاک بنفش انگوری: رنگ بنفش پررنگ که به رنگ انگوری نزدیک است، می تواند انتخاب ایده آلی برای طراحی ناخن افراد با پوست متوسط باشد.
رنگ لاک مناسب برای پوست های تیره

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 9-5-300x193 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
اگر پوست شما به رنگ تیره است و تمایل دارید که ناخن های خود را جسورانه تر از آن چه که هست نشان دهید، رنگ های پیشنهادی ما را از دست ندهید.
لاک بادمجانی: لاک های بنفش تیره و روشن برای افراد با پوست تیره یکی از بهترین انتخاب ها هستند. اگر می خواهید رنگ ناخن هایتان خاص تر باشد، بهتر است از لاک بادمجانی استفاده کنید.
لاک صورتی نئونی: رنگ صورتی نئونی از آن جمله رنگ ها است که جلوه پوست دست شما را بی نظیر تر از آن چه هست، نشان می دهد.
لاک آبی کاربنی روشن: اگر تمایل دارید طراحی ناخن هایتان خاص و متفاوت باشد، از رنگ کاربنی روشن برای طراحی کردن ناخن خود استفاده کنید.
لاک قرمز یاقوتی: همه تناژهای رنگ قرمز برای افراد با پوست تیره مناسب هستند ولی قرمز یاقوتی از آن دسته رنگ هایی است که جذابیت بیشتری به رنگ پوست شما می دهند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 10-5-300x150 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
انواع مدل های لاک زدن ناخن
طراحی ناخن ها کار نسبتا دشواری است که مهارت های خاصی را نیز می طلبد. اگر می خواهید در این کار مهارت بالایی را کسب کنید، نیاز به تکرار و تمرین خواهید داشت. به طور کلی طراحی ناخن ها را می توان در انواع مدل های ساده و مجلسی انجام داد که با توجه به میزان مهارت خود می توان از آن ها به کار برد. طرح های متنوعی برای این مدل ها وجود دارند که در ادامه مطالعه می کنید.
لاک زدن ساده ناخن
یکی از پرطرفدارترین روش های لاک زدن است که در صورت عدم مهارت نیز می توانید از این روش برای طراحی ناخن های کوتاه و بلند خود استفاده کنید. طراحی ساده ناخن هیچ گاه از مد نمی افتد و شما می توانید از آن برای حضور در کلیه مراسم استفاده کنید. برای آن که طراحی ناخن ساده شما جذاب تر به نظر برسد، بهتر است از لاک های زیبا به رنگ های متفاوت و جذاب استفاده کنید. اگر تمایل داشتید کمی از سادگی بیش از حد ناخن های خود بکاهید، می توانید یک یا دو انگشت خود را به رنگ دیگری لاک بزنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 17-1-300x150 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
خانم‌ها به دلایل مختلفی کاشت ناخن را انجام می‌دهند؛ برخی صرفا برای زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ناخن‌هایشان، بطور مثال برای پوشاندن ناخن‌هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی ندارند. استفاده از این ناخن ها برای افرادی که ناخن های ضعیف و شکننده دارند و همچنین افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند بسیار مناسب است چون مانع آنها می‌شود. این ناخن‌های مصنوعی در اندازه‌های گوناگون و در رنگ‌های طبیعی و متنوعی موجود می‌باشند. برای عمل کاشت ناخن می‌بایست موارد زیادی را رعایت کرد، ابزار و مواد کاشت ناخن را شناخت و در صورت تصمیم برای انجام، این کار را زیر نظر متخصصین این انجام داد.

مانیکور چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 18-1-300x150 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات

مانیکور (به انگلیسی: Manicure) یک کار زیبایی آرایشی و بهداشتی بر روی ناخن‌های دست است که در خانه یا سالن زیبایی انجام می‌شود. مانیکور شامل پر کردن، شکل دادن به لبه ناخن، کشیدن و قطع کردن پوست مردۀ صفحۀ ناخن، درمان، ماساژ دست و استفاده از لاک ناخن است. هنگامی که این کار بر روی پا و ناخن‌های پا انجام شود، پدیکور (به انگلیسی: Pedicure) نامیده می‌شود.
انواع مانیکور:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-18-300x174 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
مانیکور آمریکایی:
در مانیکور آمریکایی، ابتدا کل ناخن به رنگ صورتی طبیعی (یا با برق ناخن) رنگ می‌شود و بعد قسمت جلویی ناخن‌ها به رنگ بژ در می‌آید.
مانیکور فرانسوی:
مانیکور فرانسوی French Manicure، یک روش مانیکور (لاک ناخن زدن) است. این ایده ابتدا در پاریس به وجود آمد و مایه اصلی آن، استفاده از رنگ صورتی و طبیعی خود ناخن به علاوه خطی از رنگ سفید در قسمت جلو است. این ترکیب، یادآورنده رنگ طبیعی ناخن است. قسمت جلویی ناخن سفید می‌شود و بقیه آن با برق ناخن، رنگ صورتی می‌گیرد.
تاریخچه مانیکور فرانسوی:
مانیکور فرانسوی ممکن است به قرن ۱۸ برگردد و در دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ بسیار معمول بوده‌است. دلیل انتخاب این مدل، سادگی و ظاهر طبیعی و بسیار تمیز ناخن است.
ابزار های مورد نیاز مانیکور کردن ناخن:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-33-243x300 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
قاشقک عقب زن: یک ابزار میله ای شکل است که سر آن مثل قلم است که برای کنار زدن گوشت های دور ناخن(کوتیکول) به کار می رود که در دو نوع چوبی و فلزی وجود دارد. نوع چوبی آن یک بار مصرف می باشد که برای مصارف سالنی مناسب است.
انبرک: این وسیله که به شکل موچین است برای چیدن و یا بریدن گوشت های کنار زده توسط عقب زن به کار می رود.
ناخن گیر: برای کوتاه کردن ناخن
سوهان: برای صاف کردن ناخن و مدل دادن
فرچه: برای شستشو و تمیز کردن زیر ناخن
وسایل لازم جهت انجام مانیکور فرانسوی در منزل به آنها نیاز خواهید داشت:
لاک پاک کن
پنبه
یک کاسه آب ولرم
هیدروژن پراکسید
شامپو
یک کرم دست خوب
ابزارناخن پوشر یا عقب راننده کوتیکول (Cuticle pusher)
لاک پایه ناخن (معمولا بی رنگ و حاوی مواد مغذی است.)
لاک ناخن صورتی/قهوه ای
لاک ناخن سفید
برق ناخن
برچسب هلالی راهنما برای مانیکور فرانسوی
روغن کوتیکول

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-23-300x189 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
آموزش انجام مانیکور فرانسوی:
مانیکور فرانسوی بهترین روش برای لایه برداری، ویتامینه کردن و جوان سازی پوست دست است. زردی سطح ناخن را از بین می برد. مانیکور فرانسوی بهترین روش در مانیکور محسوب می شود به دلیل لایه برداری دو منظوره این روش، هم جرم سطح ناخن را و هم جرم پوست دست را لایه برداری می کند.
آموزش مرحله به مرحله چگونگی انجام مانیکور فرانسوی در منزل
مرحله اول انجام مانیکور فرانسوی:
ناخن های خود را از هرگونه لاک های قبلی پاک کنید، برای این کار از لاک پاک هایی فاقد فرمولاسیون استون استفاده کنید، چرا که استون منجر به آسیب ناخن ها خواهد شد.
دومین مرحله از انجام مانیکور فرانسوی:
اکنون به یک کاسه آب ولرم یک قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید و شامپو اضافه کرده و دستهایتان را به مدت 15 دقیقه در آن غوطه ور سازید. پس از 15 دقیقه دست های خود را از آب خارج کرده و به آنها روغن کوتیکول ناخن زده و به مدت 10 دقیقه ناخن ها را با روغن ماساژ دهید.
گام سوم برای انجام مانیکوز فرانسوی:
اکنون با ابزار پوشر، مقداری کوتیکول ناخن را به عقب برانید و هرگونه کوتیکول خشک را جدا کنید. و بعد یک لاک ناخن پایه که بهتر است از نوع مغذی باشد را به ناخن ها زده و اجازه دهید خشک شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-29-300x188 انچه درباره لاک ومانیکور باید دانست آرایشی و زیبایی مقالات
آخرین گام از انجام مانیکور:
پس از جدا کردن برچسب، هر گونه لاک باقی مانده روی کوتیکول های ناخن را پاک کنید، این کار را می توانید با آغشتن نوک گوش پاک کن به لاک پاک کن انجام دهید. برق ناخن بزنید و اجازه دهید خشک شود. اکنون دوباره روغن کوتیکول ناخن بزنید تا ناخن ها بیشتر تغذیه شوند.
برای زیبایی ناخن و کشیده تر شدن ناخن های گرد و پایه کوتاه
به منظور زیباتر شدن لاک روی ناخن
به منظور راحت تر انجام دادن کاشت ناخن
به دلیل عدم نفوذ هوا به زیر ناخن های کاشته شده
بهداشت ناخن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *