آرایشی و زیبایی, مقالات

انچه درباره تفاوت هاشور ابرو با سایه ابرو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Hatch-eyebrows-vs-shadow-eyebrows انچه درباره تفاوت هاشور ابرو با سایه ابرو آرایشی و زیبایی مقالات

تفاوت هاشور ابرو با سایه ابرو

این روزها  کمتر کسی هست که اسم هاشور ابرو و سایه ابرو به گوشش نخورده باشه. امروزه استفاده از این تکنیک های زیبا سازی در بین بانوان بسیار رایج شده است.

این تکنیک ها هر چند وقت یک بار به روز میشن و به این ترتیب در شیوه اجرایی و فرم ظاهری که ایجاد میکنن تفاوت های جزئی و یا زیادی به وجود می یاد.

در این بین افرادی هستن که تازه میخوان از این تکنیک ها در زیبایی خودشون بهره ببرن و یا از تکنیک های جدید بر روی تاتو های قدیمی خودشون استفاده کنن؛ در این زمان این موضوع اهمیت پیدا می کنه که اصلا  چه تفاوتی بین این تکنیک ها وجود داره .

ما سعی کردیم در این مطلب به رفع این دغدغه شما کمک کنیم تا شما بهتر به تفاوت هاشور ابرو و سایه ابرو پی ببرین.

هاشور ابرو و انواع آن

درباره هاشور ابرو دائم اینطور می تونیم بگیم که هاشورها خطوط بسیار ظریفی هستن که به فرم موی ابرو طراحی و رسم میشن و به دلیل ظاهری که در نهایت ایجاد میکنن موجب خوش فرم و پرپشت دیده شدن ابروها میشن.

هاشور ابرو انواع مختلفی داره. برخی از انواع هاشور ابرو عبارتند از :

هاشور ابرو دو بعدی

هاشور ابرو سه بعدی

هاشور ابرو مدل دخترانه

هاشور ابرو هایلایت

هاشور ابرو تلفیقی

هاشور فیبروز ابرو و …

شیوه های اجرایی هاشور ابرو

هاشور ابرو در هر فرمی و مدلی که باشه با 2 شیوه  (دستگاه )اجرا میش.

هاشور میکرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن ابرو که با دستگاه برقی انجام میشه.

هاشور بلید با دستگاه میکروبلیدینگ ابرو که با قلم دستی و فشار دست انجام میشه.

هاشورهایی که با دستگاه میکروپیگمنتیشن ایجاد میشن از نظر زیبایی کار علاوه بر مهارت پیگمنتر، به قدرت دستگاه هم بستگی داره.

تاتو به روش میکروپیگمنتیشن به صورت کاتریج وارد پوست میشه که این کاتریج ها یکبار مصرف هستن و درد و خونریزی ندارن.

هاشورهایی که با دستگاه میکروبلیدینگ ایجاد میشن، ظرافت بیشتری دارن و پیگمنتر باید بتونه فشار دستش رو کنترل کنه تا بتونه هاشور های زیبایی رو ایجاد کنه؛ ضمن اینکه هاشور به روش میکرو بلیدینگ بیشتر مناسب افرادی که قبلا از هیچ تاتویی استفاده نکردن تا این هاشورهای ظریف بهتر بتونن خودشون رو نشون بدن.

در حال حاضر هاشور فیبروز phibrows جدیدترین روش برای هاشور و سایه ابرو هست که با قلم میکروبلیدینگ اجرا میشه . هاشور هایی که با این تکنیک زده میشه بسیار ظریف و طبیعی بوده به طوری که شاید اصلا کسی نتونه تشخیص بده که فرد بر روی ابرو های خودش از این تکنیک استفاده کرده.

 

سایه ابرو

سایه ابرو دائمی در واقع ظاهری مثل سایه ابروهای آرایشی ایجاد میکنه با این تفاوت که سایه ای که با تاتو بر روی ابرو اجرا میشه ، دائمی محسوب میشه.

تفاوت عمده هاشور و سایه ابرو این است که سایه ابرو نسبت به هاشور ابرو فرم طبیعی تری به ابرو میده  ولی دوام کمتری داره و بعد از چند ماه میتونین به راحتی مدل ابروتون رو تغییر بدین.

از سایه ابرو ( تکنیک شیدینگ ابرو ) برای پر کردن ابروها استفاده میشه و برای افرادی که نمیخوان تاتو ابروشون پررنگ باشه و یا تاتوشون قاب داشته باشه مناسبه.

در سایه ابرو تراکم رنگ در قسمت دم ابرو بیشتره و هرچی  به سمت تاج ابرو میریم تراکم رنگ کمتر میشه.

شیوه های اجرایی هاشور ابرو

تکنیک شیدینگ یا سایه ابرو ، هم با دستگاه بلید یعنی به صورت دستی و با روش میکرو بلیدینگ و هم با دستگاه میکرو که دستگاه برقی هست یعنی روش میکروپیگمنتیشن قابل اجراست.

برای پر کردن ابرو در تاتوهای ماژیکی به صورت حرکات رفت و پرگشتی تاتو انجام میشه اما در تکنیک شیدینگ یا سایه ابرو  به صورت پرتابی تاتو اجرا میشه.

سایه زنی با دستگاه میکروپیگمنتیشن به این صورت انجام میشه که سایه ها را داخل کادری که از قبل مشخص شده اجرا میکنن؛ برای این کار با رنگ روشن تر از رنگ انتخابی، کادر کشیده میشه و بعد  با رنگ انتخابی به حالت دورانی و سپس زیگزاک درون کادر ابرو رو پر میکنن.

برای ایجاد شیدینگ یا سایه ابرو با دستگاه میکرو ، سرعت دستگاه را تا جایی که امکان داره پایین می یارن ولی  سرعت دست باید بالا باشه.

در کار میکروپیگمنتیشن به خصوص تکنیک شیدینگ یا سایه ابرو به دلیل اینکه پیاز مو تحریک میشه در صورتی که پیاز مو سالم باشه با بکارگیری این تکنیک میتونیم شاهد رشد مجدد موهای ابرو باشیم ؛ وعلاوه بر زیبایی میتونه یه روش درمانی برای افرادی که ابروهای کم پشت دارن محسوب بشه .

در شیدینگ با تکنیک فیبروز قرینه سازی و تاتو ابرو با توجه به نسبت طلایی و فرم کلی صورت به کمک خط کش مخصوص و اپلیکیشن موبایلی این تکنیک انجام میشه. در این تکنیک، سرتاج به صورت پودری و با تراکم کم کار میشه و ابرو بدون قاب هست.

انتخاب رنگ مناسب برای شیدینگ یا سایه ابرو

انتخاب رنگ مناسب برای شیدینگ یا سایه ابرو با توجه به جنس پوست و پیگمنت (رنگدونه ) پوست  فرد انجام میشه. اگر فردی که میخواد از این تکنیک برای ایجاد سایه استفاده کنه و قبلا هیچ تاتویی با هیچ یک از تکنیک ها انجام نداده باشه، رنگ رو براساس رنگدونه ها و رنگ پوست مشتری انتخاب میکنن و در ترمیم اول که معمولا هفته سوم تا هفته چهارم بعد از اجرای تکنیک باید مراجعه بشه؛ بیشتر مشخص میشه که از چه ترکیباتی برای رنگ ابرو استفاده بشه.

رنگ هایی که در این تکنیک و تکنیک های جدید استفاده میشه به گونه ای هستن که برای بدن آسیب کمتری به دنبال داره و حساسیت و مشکلی به وجود نمی یاره .
در رنگ های قدیمی به دلیل اینکه در ترکیبشون از آهن، آلومینیوم و سرب استفاده می شد؛ دوام بالایی داشتن اما هم برای بدن ضرر بیشتری داشتن  و هم بعد از یه مدت ته رنگ قرمز از خودشون نشون میدادن اما رنگ هایی که در تکنیک های جدید استفاده میشه،  ماندگاری کمتری دارن ولی ته رنگ قرمز از خودشون باقی نمیذارن و بعد از مدتی محو میشن و دیگه فرد هم درگیر پاک کردن رنگ نمیشه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *