مراقبت و سلامتی, مقالات

انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-14 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات

کرم بی حسی حاوی اپینفرین
این محصولات علاوه بر لیدوکائین حاوی درصدی اپینفرین هستند. این کرم های بی حسی تاتو بدن را ۲۰ دقیقه قبل از انجام تاتو بدن استفاده کنید. همان طور که قبلا گفته شد مدت زمانی که با استفاده از این نوع کرم بدنتان بی حس است بیشتر می باشد چرا که مقداری اپینفرین در آن به کار رفته است. در بعضی از این پمادها درصدی تتراکائین وجود دارد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-10 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
کرم بی حسی حاوی بنزوکائین
این کرم ها به غیر از لیدوکائین درصدی بنزوکائین در خود دارند البته ممکن است حاوی مقداری تتراکائین باشند. بنزوکائین با ثابت کردن برگشت‌پذیری غشاء سلول های عصبی باعث می شود نفوذپذیری آن‌ها به یون‌سدیم کاهش یابد. در نتیجه هدایت امواج عصبی متوقف‌می‌گردد و درد به مغز مخابره نمی شود. این پماد بی حسی تاتو بدن را نیز ۲۰ دقیقه قبل از شروع تاتو استعمال کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-8 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
کرم های بی حسی حاوی عصاره های طبیعی
عصاره های طبیعی می توانند بسیار آرامش بخش باشند. برای نمونه یک کرم می تواند حاوی لیدوکائین و روغن چای سبز باشد که در محل های پر درد تاتو مثل لب، چشم و ابرو به کار می رود. این پماد را می توانید برای کاهش خونریزی و تورم نیز به کار ببرید.
بسیاری از افراد به درد حساس هستند و همیشه برای آن ها سوال است که تاتو زدن به چه اندازه ای درد دارد؟ آیا می توان آن را با بی حسی تاتو بدن از بین برد؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است!

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-7-300x159 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
بسیاری از تاتو آرتیست ها اعتقاد دارند که نباید از این محصولات برای از بین بردن درد تاتو استفاده شود با این حال در بازار می توان محصولاتی از کمپانی های مطرح لوازم تاتو دید که برای این منظور ساخته شده اند. از آن جمله می توان به اسپری ها، کرم ها، ژل ها و فوم ها اشاره کرد.
ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با عملکرد این محصولات و تاثیرات آن ها آشنا کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که آیا بی حسی ها برای تاتو ضرر دارند؟
آیا از محصولات بی حسی تاتو بدن استفاده کنیم؟
تاتوآرتیست هایی که موافق استفاده از بی حسی های تاتو بدن نیستند به چند دسته کلی تقسیم می شوند. عده ای که درد تاتو را یکی از جنبه های اساسی و سنتی تاتو می دانند و می گویند هنگام تاتو زدن مشتری باید کمی درد را احساس کند. دسته دوم که به صورت تجربی از این محصولات استفاده کرده اند اما مشتریشان از همان ابتدا و یا کمی بعد از آن احساس درد داشته است. دسته آخر نیز بر این باورند که بی حسی ها بر روی کیفیت تاتو تاثیرگذار هستند. اما فروشندگان این محصولات در پاسخ به این سه دسته از تاتوآرتیست ها می گویند که شما از محصولات مناسبی استفاده نکرده اید و اگر محصولی که استفاده کرده اید نتیجه بخش نبوده است دلیل بر آن نمی شود که همه این محصولات تاثیر گذار نیستند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7-6 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
فروشندگان به مشتری ها پیشنهاد می کنند که اگر می خواهید به یک سالن تاتو بروید و تاتوآرتیست موافق استفاده از بی حسی ها نیست می توانید بی حسی را در منزل استفاده کنید و به آن جا بروید. اما شما به عنوان مشتری باید بدانید که بعد از استفاده از محصولات بی حسی، به هر اندازه هم که تاتوآرتیست پوست شما را پاک کند باز نمی تواند به خوبی طرح را روی پوست شما انتقال دهد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 8-6-165x300 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات

سازمان دارو و غذای آمریکا FDA به ما هشدار می دهد که استفاده بیش از حد، استفاده روی محل بزرگی از بدن و یا استفاده روی پوست تحریک شده احتمال این را دارد که مواد به داخل خون منتقل شود و مشکلات حیاتی از جمله تنگی نفس، تشنج و یا کما را به همراه آورد. FDA توصیه می کند از محصولاتی استفاده کنید که دارای استاندارد این سازمان باشد و حتما تحت نظر پزشک این کار انجام شود. قاعدتا این که تاتوآرتیست بخواهد بی حسی را قبل و در حین اجرای تاتو زیر نظر پزشک اعمال کند کمی دشوار است.
با این وجود اگر باز هم تصمیم به استفاده از بی حسی ها دارید بهتر است موردی را انتخاب کنید که نمی گذارد سیگنال های درد به مغز فرستاده شود. از آن جمله مواد می توان به لیدوکایین، تتراکائین، بنزوکائین و یا اپی نفرین اشاره کرد. همچنین مواد افزودنی طبیعی وجود دارند که عملکرد بی حسی را افزایش می دهند. مندول، کافور، روغن درخت چای و ریشه کامفری تعداد کمی از آن ها هستند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 9-2-300x209 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
بی حس کننده های اعصاب:
از چهار ماده اساسی که در بالا ذکر شد لیدوکائین بیشتر از بقیه در محصولات بی حسی استفاده می شود. بی حسی های موضعی که در آمریکا ساخته می شود حاوی ۵ درصد لیدوکائین است. هر چه مقدار لیدوکائین بیشتر باشد، کار اعصاب بیشتر مختل می شود و نمی توانند درد را به مغز برسانند. مشتری می تواند احساس آرامش داشته باشد و از تاتو زدن لذت ببرد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 10-3-300x214 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
مختل کننده های اعصاب:
شما می توانید خیلی از بی حسی هایی را پیدا کنید که حاوی تتراکائین یا بنزوکائین باشند نه هر دو آن ها. این دو نیز به مانند لیدوکائین روی اعصاب تاثیر می گذارند اما نمی توانند جلوی همه سیگنال های فرستاده شده به مغز را بگیرند. اینگونه تصور کنید که اگر قبل از زدن بی حسی تاتو مشتری می گفته است ” وای خدایا” بعد از زدن این نوع بی حسی می گوید ” آخ”
تنگ کننده های عروق خونی
در بعضی از بی حسی ها از اپینفرین استفاده می شود. کار این نوع از آن ها کمی متفاوت است. اپینفرین رگ های خونی را تنگ می کند و باعث می شود خونریزی و تورم کمتری داشته باشید. همچنین این بی حسی به آرامی جذب می گردد و مشتری به مدت طولانی تری می تواند راحت تاتو بزند. اما باید بدانید که از بی حسی های موضعی حاوی اپینفرین به مقدار کم (به خصوص برای افراد مضطرب و بیماران قلبی) استفاده کنید چرا که اپینفرین باعث افزایش اضطراب و ضربان قلب می شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-17 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات

SONY DSC

کرم های بی حسی تاتو بدن
کرم های بیحسی تتو با توجه به موادی که در آن ها به کار رفته است به چند دسته تقسیم می شوند. خصوصیت این کرم ها این است که علاوه بر بی حس کردن موضعی، پوست را در هنگام تاتو زدن مرطوب نگه می دارد. پوست خشک و یا زیاد مرطوب برای تاتو زدن مناسب نیست. پس اگر پوست خشکی دارید استفاده از این کرم ها برای شما یک مزیت محسوب می شود. اما اگر پوست شما چرب است رطوبت آن بیش از اندازه می گردد. رطوبیت بیش از اندازه برای تاتو زدن توصیه نمی شود. در زیر سعی می کنیم کرم های تاتو بدن را برای شما تقسیم بندی کنیم.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-15 انچه درباره بی حسی تاتو باید بدانیم مراقبت و سلامتی مقالات
کرم بی حسی حاوی لیدوکائین
این کرم ها که در پروسه انجام تاتو، پاک کردن تاتو توسط لیزر و انجام روش های زیبایی به کار می روند معمولا حاوی ۵ درصد لیدوکائین هستند. بعضی از آن ها توسط FDA (سازمان استاندارد دارو و غذای آمریکا) تایید شده اند و تا ۶ ساعت محل اعمال کرم را بی حس می کنند. این پمادهای بی حسی تاتو بدن در اندازه های مختلف موجود هستند و برای استفاده از آن ها بهتر است در خانه و یا ۲۰ دقیقه قبل از زدن تاتو اعمال شوند. برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر آن ها دور محل اعمال شده را پلاستیک چسبنده بپیچید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *