آرایشی و زیبایی, مقالات

انواع مدل آرایش عروس

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 474911464-talab-org انواع مدل آرایش عروس آرایشی و زیبایی مقالات

انواع مدل آرایش عروس

گروه سلامت و زیبایی: آرایش کردن و به ویژه آرایش عروس در میان خانم‌ها در تمام ملل و فرنگ‌ها مرسوم است.در این مقاله ویژگی‌های چند سبک متفاوت آرایش عروس در دنیا را بررسی می‌کنیم.

آرایش عروس اروپایی

در آرایش اروپایی رنگ‌های نود کاربرد زیادی دارند.

آرایش عروس در ملل و فرهنگ‌های مختلف متفاوت است. آرایش عروس اروپایی ، سبک آرایشی ملایم و ساده است و بسیار پرطرفدار می‌باشد و در بسیاری از مواقع بر آرایش‌های غلیظ ارجح است. حتما این مدل آرایش را در فیلم‌ها و سریال‌های اروپایی مشاهده کرده‌‌اید. در این سبک از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود تا حالت طبیعی از آرایش روی صورت ایجاد شود. در این مدل از آرایش عروس، تمرکز آرایشگر بر روی چشم‌ها است. چشم مهم‌ترین عضو چهره می‌باشد و در آرایش اروپایی تلاش می‌شود تا درخشندگی و جذابیت چشم‌ها، بیشتر شود و بیش از پیش جلب توجه کند، با این حال در این نوع آرایش از خط چشم‌های پهن و دنباله‌دار استفاده نمی‌شود و خط چشم ظریف کشیده می‌شود. سایه چشم بر اساس رنگ لباس و یا توناژ پوست انتخاب می‌شود، رنگ قهوه‌ای برای آرایش چشم اروپایی کاربرد زیادی دارد و اغلب از مقدار کمی ریمل بر روی مژه‌ها استفاده می‌شود. آرایش اروپایی عروس معمولا از حداکثر ترکیب سه رنگ مکمل و واضح تشکیل می‌شود. در آرایش لب‌ها بیشتر از رنگ‌هایی چون گوشتی، صورتی روشن و به طور کلی از رنگ‌های نود (نزدیک به رنگ پوست) استفاده می‌کنند. رژگونه در آرایش سبک اروپایی از رنگ‌های بسیار روشن، مثل هلویی انتخاب می‌گردد تا گونه‌ها برجسته تر نشان داده بشوند.

آرایش عروس ایرانی

آرایش عروس ایرانی، ترکیبی از آرایش عربی و اروپایی است.

سبک آرایش ایرانی نیز یکی از سبک‌های آرایش عروس است. در این سبک آرایش بر اساس چهره فرد و البته سلیقه او انجام می‌شود؛ برای مثال برای افرادی که چشم‌های کوچکی دارند، روی چشم‌ها آرایش بیشتری انجام می‌شود. همچنین برای کسانی که لب‌های باریکی دارند از خط لب و رژلب با پهنا‌ی بیشتر استفاده می‌شود. این در حالی است که آرایش چشم غلیظ و رژلب قطور برای کسانی که چشم‌های درشت و لب‌های قلوه‌ای دارند، مناسب نیست و چهره آن‌ها را مصنوعی نشان می‌دهد. آرایش ایرانی ترکیبی از سبک‌های اروپایی و عربی است؛ به این معنا که معمولا از آرایش‌های بسیار غلیظ عربی ملایم‌تر و از آرایش‌های بسیار لایت اروپایی اندکی غلیظ‌تر است. در این سبک آرایش عروس اگر آرایش چشم به روش عربی و خلیجی باشد، یعنی خط چشم پهن و سایه‌های تیره به کار رفته باشد، از رژلب با رنگ نود استفاده می‌شود و در صورتی که آرایش چشم‌ها ملایم و به سبک اروپایی باشد، معمولا  رژ لب‌ تیره به کار می‌رود.

آگر آرایش عروس کاملا غلیظ باشد، صورت غرق در رنگ‌های مختلف می‌شود و زیبایی عروس مشخص نمی‌شود؛ اما با استفاده از ترکیب رنگ‌های گرم و ملایم با یکدیگر، زیبایی عروس با آرایش بیشتر می‌شود.

انواع مدل موی عروس ایرانی

مدل موهای بسته تنوع زیادی دارند.

در تمام نقاط دنیا مدل مو‌ها در آرایش عروس اهمیت ویژه‌ای دارد. در کشور ما نیز برای آرایش موی عروس انواع مدل موی عروس ایرانی با توجه به فرم صورت، مدل لباس عروس و البته سلیقه فرد از مدل‌های مختلفی استفاده می‌شود که در این قسمت به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 • مدل موی باز برای آرایش عروس

این سبک از آرایش موی عروس، محبوب‌ترین مدل موی در طی سال‌های اخیر است. مدل موی باز،  هم برای موهای کوتاه و هم برای موهای بلند مناسب است. البته این مدل مو بیشتر برای عروس‌هایی توصیه گردد که دارای موهای بلند‌تر و پر‌تری هستند، به این علت که مدل موی باز خود را در این حالت بسیار بهتر و زیباتر نشان می‌دهد. ویژگی دیگر مدل موی باز این است که برای تمام سنین مناسب است.

 • مدل موی فر بسته برای آرایش عروس

این مدل مناسب عروس خانم‌ها با موی فر ریز یا درشت است. مزیت این مدل‌ها در این است که حجم مو را بسیار بیشتر از مقدار واقعی آن نشان می‌دهند.

 • مدل موی بسته حالت‌دار برای عروس

مدل‌های بسته نیز طرفداران خواص خود را دارند. ویژگی خوب این مدل‌ها این است که در شینیون موها به صورت ثابت و محکم حالت می‌گیرند و از باز شدن ناگهانی آن‌ها در مراسم جلوگیری می‌شود. در این مدل‌ها معمولا مو‌ها در پشت سر،گردن و یا یک طرف سر جمع می‌شوند.

استفاده از تاج و ریسه برای عروس کاربرد بسیار زیادی دارد و این اکسسوری‌ها باید بر اساس فرم چهره و مدل موی عروس انتخاب بشوند.

آرایش عروس هندی

آرایش عروس هندی،طرفداران خاص خود را دارد.

آرایش هندی یکی از انواع مدل‌های خاص و زیبای آرایش عروس است. در این سبک معمولا برای آرایش چشم از سایه‌های طلایی و نقره‌ای و خط چشم‌های پهن و دنباله‌دار استفاده می‌شود. این مدل خط چشم‌ها علاوه بر جذابیت زیاد، چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهند. برای آرایش لب‌ها نیز معمولا از رژلب قرمز و یا صورتی استفاده می‌شود.

به طور کلی ویژگی اصلی  سبک آرایش هندی استفاده از رنگ‌های تند و گریم‌های سنگین و همچنین استفاده از اکسسوری‌ها و آویز‌های بزرگ است. می‌توان با الهام گرفتن از آرایش سبک هندی، آرایش‌‌های زیبا و خاصی را برای مراسم‌های رسمی طراحی نمود.

ویژگی‌های بهترین آرایشگاه عروس

فضای زیبا و مناسب یک سالن احساس خوبی به مشتری می‌دهد.

قطعا روز عروسی از بهترین و مهم‌ترین روز‌ها در زندگی هر فردی است. طبیعی است که همه‌ی عروس‌ خانم‌ها به دنبال زیبایی و درخشش هر چه بیشتر در این روز خاص هستند. انتخاب آرایشگاه عروس مناسب، لازمه‌ی برآورده شدن این خواسته است. در این قسمت ویژگی‌های بهترین آرایشگاه عروس خوب را بیان می‌کنیم.

 • داشتن تخصص

بدون شک مهم‌ترین ویژگی یک آرایشگر عروس، داشتن تخصص و تجربه در زمینه آرایش عروس است.

 • رعایت نظافت و اصول بهداشت در سالن

رعایت بهداشت در سالن‌های آرایشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تهویه مناسب، دمای متعادل و هم‌چنین محیط تمیز و زیبا باعث می‌شود تا در روز عروسی احساس بهتری داشته باشید.

 • استفاده از لوازم آرایش مرغوب

یک آرایشگاه خوب، همواره برای آرایش عروس‌ها و سایر مشتریان از لوازم آرایش مرغوب استفاده می‌کند.

 • امکان آوردن همراه

داشتن همراه در آرایشگاه به از بین بردن استرس کمک بسیاری می‌کند. به علاوه برای انجام کار‌هایی چون پوشیدن لباس به یک همراه احتیاج خواهید داشت. یک آرایشگاه خوب اجازه داشتن همراه را به شما می‌دهد.

 • قیمت معقول

قطعا داشتن نرخ قیمت معقول و مناسب آرایش عروس یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که یک آرایشگاه عروس خوب باید به آن توجه کند.

 • حسن رفتار و احترام به سلیقه مشتری

اخلاق خوب یک آرایشگر و احترامی که برای سلیقه عروس قائل است، یکی مواردی است که باید به آن توجه کرد، زیرا فارغ از تخصص، میکاپ یک امر سلیقه‌ای است و  باید با سلیقه‌ی عروس منطبق باشد.

اگر به دنبال آرایشگاهی هستید که دارای تمام ویژگی‌های ذکر شده باشد، سالن زیبایی آنتوریوم بهترین انتخاب برای شماست.

4 دیدگاه در “انواع مدل آرایش عروس

 1. رزیتا گفت:

  مقاله پر محتوای بود

 2. پریا گفت:

  آرایش اروپای خیلی زیبا بود

 3. پریسا پناهی گفت:

  مدل مومختلفی داریم همش به من میاد چرا

 4. پریسا پناهی گفت:

  مدل مومختلفی داریم همش به من میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *