آرایشی و زیبایی, مقالات

انتخاب کانسیلر مناسب پوست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail What-is-the-color-of-the-skin-and-how-to-recognize-it انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

انتخاب کانسیلر مناسب پوست

کانسیلر را می باید بر اساس نوع کاربردش برای پوست و متناسب با نوع عوارض پوستی تان انتخاب کنید. اگر دارای پوستی خشک هستید، نباید بدنبال خرید کانسیلر مایع براق رفت زیرا که دقیقاً منجر به خشکی بیشتر پوست تان می شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2046109270-300x267 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

انتخاب کانسیلر مناسب:

کانسیلر را می باید بر اساس نوع کاربردش برای پوست و متناسب با نوع عوارض پوستی تان انتخاب کنید. اگر دارای پوستی خشک هستید، نباید بدنبال خرید کانسیلر مایع براق رفت زیرا که دقیقاً منجر به خشکی بیشتر پوست تان می شود. اگر که دارای پوستی چرب با منافذ بزرگ هستید بهیچ وجه سراغ کرم کانسیلرها و کانسیلرهای استیکی(یا ماتیکی) نروید چرا که موجب مسدود شدن و بزرگ تر نشان دادن منافذ پوست شده و همچنین سبب آشکار شدن چربی ها بر روی پوست صورتتان می شود. اگر که دارای لکه های قهوه ای بر روی پوست صورتتان هستید و میخواهید آنها را استتار کنید، باید بدنبال کانسیلری باشید که حداقل دارای قدرت پوشانندگی متوسط باشد. همچنین می توانید از این کانسیلر برای پوشش نقطه ها یا لکه های قرمز ناشی از جوش ها یا علائم باقی مانده از بیماری های پوستی قبلی استفاده کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail index-25 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

برای نواحی زیر چشم مطمئن باشید تا از کانسیلری استفاده کنید که بیش از یک یا دو سایه روشن تر از رنگ طبیعی پوست تان باشد؛ برای دیگر نواحی صورت، کانسیلری را انتخاب کنید که دقیقاً با رنگ محصولی که برای فنداسیون پوست از آن استفاده می کنید یکی باشد. به نظر می رسد رنگ بِژ خنثی که دارای کمی سایه متمایل به زرد است- صرف نظر از ناحیه ای که می خواهید از آن استفاده کنید- گزینه خوبی باشد؛ فقط زمانی که از کانسیلر اصلاح رنگ استفاده می کنید از سایه کانسیلرهایی که که به طور قابل ملاحظه ای صورتی، سرخ رنگ، هلویی، سفید، زرد و مسی هستند اجتناب کنید؛ هرچمند کمی رنگ هلویی یا صورتی بخصوص برای مقابله با حلقه ها و لکه های ارغوانی تیره رنگ قابل قبول می باشد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ly_کاربرد_کانسیلر_در_آرایش_صورت-300x300 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

کانسیلرهای مدادی

کانسیلر مدادی شباهت بسیاری به نوع استیک دارد با این تفاوت که کمی چسبناک تر است و شبیه خط چشم های مدادی می باشد . این نوع کانسیلر برای افرادی که تمایل دارند پوشش متوسطی روی صورت خود ایجاد کنند ، مناسب است.

کانسیلرهای مدادی در شرایط آب و هوایی گرم نیز حالت جامد خود را حفظ می کند به همین دلیل برای فصل تابستان انتخاب خوبی است . از کانسیلرهای مدادی می توان برای مسافرت نیز استفاده کرد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail v1385204765-300x206 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

کانسیلر کرم

کانسیلرهای فشرده شده و قوام دار به عنوان کانسیلرهای کرم شناخته می شوند که توسط براش یا انگشت مورد استفاده قرار می گیرند . کرم های کانسیلر دارای پوشش دهی مناسبی هستند و برای افرادی که نیاز به پوشاندن لک های پوستی دارند انتخاب ایده آلی است .این نوع کانسیلرها ، ماندگاری طولانی دارند یعنی چروکیده ، خشک و پوسته پوسته نمی شوند.

کانسیلر مایع

کانسیلرهای مایع مانند کرم پودرهای مایع هستند و هنگام استفاده توسط قلم های آرایشی و اسفنج ، تاثیر بسیار عالی دارند . چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم کانسیلرهای مایع برای ایجاد پوشش و لایه ای روی پوست استفاده می شوند، و برای ایجاد این پوشش به زمان زیادی نیاز دارند.

برخی از کانسیلرهای مایع را به سختی می توان با دیگر لوازم آرایشی ترکیب کرده و استفاده نمود .بنابراین پیش از خشک شدن این نوع کانسیلر بر روی پوست باید با کرم پودر ترکیب شوند . نوع ارزان تر این کانسیلرها ممکن است در طول روز بر روی صورت ، به حالت پوسته پوسته شوند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail v1385204765-300x206 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

کانسیلر رنگی

معمولا کانسیلرها در رنگ های مختلف مانند زرد، سبز، صورتی و .. نیز وجود دارند.

کانسیلر زرد :

این رنگ برای هر پوستی انتخاب خوبی است که لک های تیره را محو می کند . برای رفع تیرگی اطراف چشم بهتر است از کانسیلر زرد رنگ استفاده کنید .علاوه بر این کانسیلر زرد پوشش دهی خوبی را برای انواع لکه ها و تیرگی ها را بر روی پوست ایجاد می کند.

کانسیلر سبز :

این رنگ کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست به کار می رود . برای پوشاندن لکه های قرمز مادر زادی یا محو کردن جوش های قرمز و هر نوع لک پوستی قرمز رنگ استفاده می شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -انتخاب-کانسیلر-مناسب-300x180 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

کانسیلر نارنجی :

افرادی که پوست سبزه دارند بهتر است از این رنگ استفاده کنند . البته بهتر است قبل از خرید ، آن را در اطراف دهان تست کنند.

کانسیلر صورتی یا بنفش :

افرادی که پوست صورت آنها مایل به زرد است می توانند از کانسیلر صورتی یا بنفش استفاده کنند.برای پوشاندن لک های تیره و بنفش مانند کبودی یا تیرگی زیاد اطراف چشم از این کانسیلر انتخاب بسیار خوبی است .کانسیلرها را معمولا قبل از کرپ پودر پایه استفاده می کنند تا پوشش دهی بهتری برای لکه های پوستی ایجاد کند.

کانسیلرهای پودری

بهترین نوع کانسیلرها، انواع پودری آنها است. این کانسیلرها برای استفاده با لوازم آریشی معدنی مورد مصرف قرار می گیرند .برخی از کانسیلرهای پودری ممکن است در ظروفی مخصوص مانند پودرهای صورت فشرده شوند.پوشش دهی کانسیلرهای پودری در سطح متوسطی است اما می توان به همراه کرم پودرهای مایع و انواع کرم پودرها به راحتی از این کانسیلرها استفاده کرد. بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از کانسیلرهای پودری و ترکیب آن با کرم پودرها استفاده کنند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5554 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

ترتیب استفاده از پرایمر، کرم پودر و کانسیلر چگونه است؟

قبل از آرایش، باید پوست تان را آماده سازید. برای این منظور پرایمرها بهترین انتخاب هستند. اگر قبل از شروع آرایش، به پوست تان پرایمر بزنید، آرایش دوام بیشتری روی پوست تان خواهد داشت. علاوه بر آن، منافذ پوست تان را نیز می پوشاند، از این رو آرایش روی صورت شما بهتر خواهد نشست.

پس از این که صورت شما آماده آرایش شد، باید کارتان را با کرم پودر آغاز کنید. البته برخی از خانم ها کانسیلر را قبل از کرم پودر استفاده می کنند که اشتباه است. ابتدا کرم پودر را با شت روی صورت تان پخش کنید سپس به سراغ کانسیلر بروید. پس از زدن کانسیلر از شت دیگری استفاده کنید تا مرز کانسیلر با کرم پودر کاملا محو شود. حواس تان باشد که از کرم پودر و کانسیلرهای باکیفیت استفاده کنید، در غیر این صورت روی صورت تان می ماسد.

برای مواقعی که می خواهید فقط از پنکک برای پوشش صورتتان استفاده کنید، باید ابتدا کانسیلر را روی نواحی مورد نظر بزنید و بعد از آن از پنکک استفاده کنید. برای مواقعی هم که از کرم پودر مایع یا کرمی استفاده می کنید، باید کانسیلر را در مرحله آخر بزنید و آرایش خود را با پودر صورت فیکس و تمام کنید.

چگونگی استفاده از کانسیلر:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 7948586-1135347840-300x172 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

به طور کلی، تکنیک های استفاده از کانسیلرها صرف نظر از نوع کانسیلری که استفاده می کنید، همسانند. اگر دارای پوستی خشک هستید بخصوص در نواحی دور چشمان تان، باید ابتدا پوست را با استفاده از لوسیون یا یک کرم مرطوب کننده پوست مرطوب کنید(توجه داشته باشید که نیازی به استفاده از کرم دور چشم نیست)، سپس یکی دو دقیقه صبر کنید تا روی پوست شما بنشیند و سپس از کانسیلر استفاده کنید.

با استفاده از یکی از انگشتانتا، یک برس یا اسفنج ، کانسیلر را به آرامی با ضربه های آرام به محل مد نظر به صورت نقطه نقطه مالیده و سپس به آرامی آن را به نحوی بر روی محل مد نظر بمالید که هیچ خطوط ظاهری بین کانسیلر و پوست شما یا فنداسیون مورد استفاده، دیده نشود. کرم کانسیلرها، کرم پودر کانسیلرها و کانسیلرهای مایع نباید بر روی فنداسیونی که با پودر تشکیل شده، مالیده شوند. اگر که از فنداسیون پودر استفاده می کنید، ابتدا از کانسیلر استفاده کنید و به اندازه کافی صبر کنید تا روی پوست تان بنشیند و در آخر از فنداسیون پودر استفاده کنید.

در پایان نیز بهتر است با استفاده از یک کانسیلر دارای پودر فشرده کار را تمام کنید. یک کانسیلر با رنگ روغن مات نیازی به استفاده از پودر ندارد زیرا که ممکن است ظاهر پوست تان را خشک نشان بدهد اما می توانید این کانسیلر را روی پوست تان امتحان کنید تا ببینید آیا برای شما نیز چنین است یا خیر؟ اگر که عیوب پوستی شما در حد متوسط تا خیلی زیاد است نیاز به کانسیلری با رنگدانه های خیلی قوی دارید. این نوع از کانسیلر زمانی که با یک فنداسیون خوب همراه شود عملکرد بسیار خوبی دارد و چهره ای طبیعی را از شما نشان می دهد زیرا فنداسیون به کانسیلر خاصیتی را می افزاید که روی پوست اثر چندانی از پودر یا کانسیلر به چشم نخورد. باید توجه داشت که فنداسیون ها معمولاً نسبت به کانسیلرها از طیف رنگی گسترده تری برخوردارند و این کمک می کند تا جلوه پوست را طبیعی تر و یکدست تر نشان بدهد- رنگ فنداسیون می باید با رنگ پوست شما دقیقاً مطابقت داشته باشد اما اگر ناحیه مد نظر اطراف چشم است، سایه کانسیلر می باید روشن تر باشد و اگر از آن برای لکه های تیره خارج از نواحی چشم استفاده می شود، رنگ آن می باید همانند رنگ فنداسیون یا یک نمه روشن تر از آن باشد.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-1-2-300x169 انتخاب کانسیلر مناسب پوست آرایشی و زیبایی مقالات

زمانی که از کانسیلر برای نواحی زیر چشمان تان استفاده می کنید، سعی کنید که در کنار آن از یک رنگ روغن درخشنده یا پرجلا استفاده کنید و یا روی آن از یک هایلایتر فلورسنت که بتواند نواحی سایه دار پوست را بیشتر مخفی کند، استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که یک هایلایتر فلورسنت همیشه برای استفاده روی پوستهای چین و چروک خورده مورد توصیه نیست زیرا بسته به میزان درخشندگی هایلایتر، می تواند خطوط چین و چروک پوست را بیشتر نشان بدهد.

1 دیدگاه در “انتخاب کانسیلر مناسب پوست

  1. Abigail گفت:

    It’s awesome for me to have a site, which is useful in favor of my experience.
    thanks admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *