مراقبت و سلامتی, مقالات

اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail cover-1x1-1 اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟

فرمژه کردن بعد از زدن ریمل می تواند به مژه های شما آسیب وارد کند؛ زیرا وقتی ریمل می زنید زمانی که ریمل خشک می شود مژها سنگین تر شده و انعطاف پذیری خودشان را از دست می دهند. در این زمان با فرمژه کردن ممکن است مژه ها بشکنند یا حتی کنده شوند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 904858_841-300x188 اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

افرادی که از لوازم آرایشی استفاده نمی کنند به مژه هایشان هم توجه کمتری دارند. مژه ها در جلوگیری از ورود آلودگی، گردوغبار و اجسام خارجی به چشم نقش مهمی دارد. برای مثال حشرات ریز و مزاحمی که با اعتمادبه نفس فراوان نقطه ای از بدن مانند چشم را نشانه می گیرند و مستقیم قصد فرود روی سروصورت ما را دارند، به مدد وجود مژه ها از چشم و تماس مستقیم با آن دور می شوند. نکته ی دیگر درباره ی محافظت از مژه ها مربوط به آرایش و روش های زیبایی است که افراد طالب آن باید نهایت دقت را به کار بگیرند و ناخواسته و با هدف زیبایی به مژه هایشان آسیب نزنند. درادامه به اشتباهاتی که منجر به آسیب مژه ها می شود، اشاراتی شده است.

اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه

فرمژه کردن بعد از زدن ریمل

فرمه کردن بعد از زدن ریمل می تواند به مژه های شما آسیب وارد کند؛ زیرا وقتی ریمل می زنید زمانی که ریمل خشک می شود مژها سنگین تر شده و انعطاف پذیری خودشان را از دست می دهند. در این زمان با فرمژه کردن ممکن است مژه ها بشکنند یا حتی کنده شوند. بنابراین همیشه اول فرمژه بزنید و بعد مژه هایتان را ریمل بزنید و توجه داشته باشید که حتی اندکی ریمل از روز قبل هم به مژه های شما نچسبیده باشد تا باعث کندن شدن مژه هایتان شود.

فشار بیش از حد در استفاده از فرمژه

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail zibayi-7-300x169 اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

اگر می خواهید مژه های بلند و در عین حال سالمی داشته باشید باید از فشار بیش از حد به فرمژه پرهیز کنید. زیرا این کار ناخواسته باعث می شود که مژه ها به اندازه زاویه 90 درجه خم شوند و مژه های شما شکسته یا کنده شود.خب روش انجام فرمژه به صورت صحیح چگونه است؟ باید فرمژه را نزدیک ریشه مژه هایتان نگه دارید اما حواستان باشد که پوست پلک را لمس نکند. چند ثانیه فرمژه را در حالی که فشار را به مرکز طول مژه ها منتقل کنید نگه دارید، سپس آن را رها کرده و در مرحله بعد این فشار را در حالی که تا نوک مژه ها منتقل می کنید تکرار کنید. این کار باعث می شود که فشار وارد به مژه هایتان کاملا تدریجی و آرام باشد و به مژه های شما آسیبی نرسد. در صورتی هم که ازمیزان حالت پذیری فرمژه ها در این روش راضی نیستید می توانید فرمژه داغ را امتحان کنید؛ اما حواستان باشد که داغی آن بیش از اندازه نباشد که به مژه های شما آسیب برساند.

فرمژه باکیفیت

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -روش-ساده-برای-فرکردن-مژه‌ها-بدون-نیاز-به-فرمژه-2-300x225 اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

اگر می خواهید مژه های فر دار و مجعد داشته باشید باید به دنبال ابزارهای باکیفیت بروید. از فرمژه هایی که گیره های لغزنده دارند استفاده نکنید چراکه این گیره ها می توانند با مژه های شما گیر کنند و باعث کنده شدن و آسیب رساندن به مژه ها شوند. یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید فرمژه به آن توجه کنید آن است که عرض فرمژه با عرض مژه هایتان متناسب باشد و تنها کمی منحنی باشد تا همه مژه های شما را در بربگیرد.

تکنیک مناسب برای استفاده از فرمژه

از ریشه مژه ها شروع کرده و ۴ تا ۸ بار با استفاده از فرمژه به مژه های خود ضربه بزنید سپس در امتداد مژه ها ضربه زدن را ادامه دهید تا به نوک مژه ها خود برسید. این کار باعث پیچ خوردن مژه ها می شود و درواقع می توان گفت این کار با ایجاد یک منحنی ملایم یک پیچ L شکل به مژه های شما می دهد. مدتی که باید فرمژه را بر روی مژه ها ببندید و فشار دهید ۵ ثانیه می باشد.

استفاده از فرمژه کثیف

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -300x225 اشتباهات رایج در استفاده از فرمژه چیست؟ مراقبت و سلامتی مقالات

تمامی لوازم آرایش باید به طور مرتب تمیز شوند و فرمژه نیز از این قاعده مستثنا نیست، یک فرمژه کثیف و پوشیده شده با ریمل خشک شده بر روی لبه های آن می تواند به مژه های شما آسیب زده و باعث ایجاد گل مژه نیز شود. توصیه می شود حداقل هر دو ماه یک بار لبه های لاستیکی و فلزی فرمژه را با استفاده از یک دستمال آرایشی و یا یک دستمال نم دار تمیز کنید. برای نتیجه بهتر در تمیز شدن فرمژه می توانید آن را با آب و صابون بشویید و اجازه دهید تا خشک شود.

منبع : ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *