مراقبت و سلامتی, مقالات

آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3333333333333333333333333 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

رفع چروک دور چشم با یک ضد چروک مخصوص

رفع چروک دور چشم و محو شدن اثرات ناخوشایند پیری و استرس از روی پوست صورت را با روش ترکیب مواد طبیعی می توان یکی از نسخه های ارزان قیمت زیبایی پوست معرفی کرد.

بهترین ترکیبات و نسخه های خانگی ضد چروک دور چشم

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 851onxtbohzx-300x200 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

اگر پوست خشکی داشته باشیم ، خیلی زود در اطراف چشم هایمان چین و چروک ایجاد می ‎شود و این چین و چروک ها در هوای سرد و خشک زمستان برجسته تر به نظر می‎ رسند.

به همین دلیل برای پیشگیری از ایجاد این چین و چروک ها لازم است که از سن 25 یا 30 سالگی به بعد، از ماسک های حاوی مواد مرطوب کننده مانند آووکادو ، آلوئه ورا و روغن زیتون برای اطراف چشم هایمان استفاده کنیم.

همچنین لازم به ذکر است که با افزایش سن، چروک های پنجه کلاغی در گوشه های خارجی چشم ایجاد می‎شوند و ماسک های دور چشم باعث از بین رفتن این چروک های پنجه کلاغی نمی ‎شوند اما به بهبود ظاهر آن ها کمک فراوانی می‎ کنند. در این گونه ماسک ها از موادی طبیعی مانند روغن های طبیعی، عسل و جینسینگ کمک می ‎گیریم.

استفاده از این ماسک ها همچنین باعث پیشگیری از ایجاد لک بر روی پوست صورت و جلوگیری از ایجاد سایه های تیره در پوست اطراف چشم می‎ شود.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 221033_268-300x163 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

پیش از این بارها در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته ایم که دلیل اصلی ایجاد چروک های پنچه کلاغی در زنان ، ضعف لایه های پوستی است که با افزایش سن، تولید کلاژن در سلول های پوستی کاهش می ‎یابد و در نهایت متوقف می ‎شود و همچنین گردش خون نیز کند تر می ‎شود اما نباید نا امید شوید زیرا ماسک های ضد چروک دور چشم که حاوی مواد طبیعی و همچنین ویتامین های A ، E و C هستند، باعث بهبود این چروک ها خواهند شد.

نحوه استفاده از ماسک های ضد چروک دور چشم

قانون اول:

این است که مرتبا از پوست خود مراقبت کنید. اگر جوان هستید، کافی است که هر 1-2 هفته یک بار از این ماسک ها استفاده کنید اما با این حال، اگر پوست خشکی دارید می ‎توانید هفته ای 2-3 بار از این ماسک ها استفاده کنید.

قانون دوم :

این است که از ایجاد کشش در اطراف چشمان خود خودداری کنید و مراقب باشید که این ماسک ها به درون چشم هایتان نفوذ پیدا نکنند. ماسک را طولانی تر از زمان لازم روی پوست خود نگه ندارید و معمولا 15 الی 20 دقیقه زمان مناسبی برای نگه داشتن ماسک رو پوست اطراف چشمتان است و بهتر است از این ماسک ها قبل از رفتن به رخت خواب استفاده نکنید و هنگام پاک کردن آن ها پوست اطراف چشمان خود را بیش از حد نکشید.

همچنین لازم به ذکر است که قبل از استفاده از این ماسک، نسبت به نداشتن حساسیت به آن اطمینان حاصل کنید. ( به راحتی آن را روی قسمتی از پوست بدن خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که به آن ها حساسیتی ندارید ).

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4444444 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

دستور ویژه ی اول برای رفع چین و چروک دور چشم ویتامین E است :

روش های رفع چین و چروک دور چشم با ویتامین ای

روغن ویتامین ای :

استفاده هر شب از روغن برای ماساژ زیر چشم درمان مناسبی است برای از بین بردن چروک های زیر چشم و کنار چشم می باشد.

ترکیب آن با کرم :

شما می توانید روغن ویتامین E را با قرص این ویتامین مخلوط کنید و هر شب قبل از خواب آن را زیر چشمتان ماساژ دهید.

ماسک کردن :

شما می توانید این روغن را 15 دقیقه زیر چشم ماسک کنید تا خطوط تیره و چروک های کنار چشم از بین برود

ترکیب آن با روغن های گیاهی:

شما می توانید روغن ویتامین را با روغن های دیگر مثل بادام و زیتون مخلوط کنید و اگر با استفاده کردن از روغن ها راحت نیستید از کپسول آن استفاده کنید.

ویتامین ایی و قهوه :

ژلی از پودر قهوه و روغن ویتامین E درست کنید یعنی در واقع آن را دم کنید و صبح ها آن را زیر چشم ماسک کنید.

ویتامین ای

انواع مختلف ماسک های ضد چروک دور چشم

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -های-پیشگیری-از-چین-و-چروک-صورت-300x200 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

 1. ماسک آووکادو :

مواد لازم :

نصف یک عدد آووکادو

طرز تهیه و نحوه استفاده :

آووکادو ماده ای درجه یک برای مبارزه با چین و چروک است ، این میوه بی نظیر حاوی عناصر مفیدی است که بر بدن و پوست ما تاثیرات مثبتی می ‎گذارد.

به سادگی نیمی از میوه را به خوبی له کرده و به مدت 20 دقیقه روی پوست اطراف چشم خود نگه دارید و اگر آووکادو با مقداری از آب آلوئه ورا ترکیب شود، نتیجه بهتری خواهد داشت ( یک قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا با 2 قاشق غذاخوری آووکادو له شده ). این ترکیب را روی پوست اطراف چشمان خود بمالید و اجازه دهید تا 10 دقیقه روی این نواحی باقی بمانند و سپس چشمان تان را با آب گرم تمیز کنید.

 1. ماسک عسل :

مواد لازم :

یک زرده تخم مرغ

یک قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه و نحوه استفاده :

در صورت داشتن پوست خشک و حساس، ماسک عسل برای شما گزینه بسیار مناسبی می ‎باشد. کافی است که عسل و زرده را با یکدیگر ترکیب کنید و مخلوط را به مدت 15 دقیقه در اطراف چشم خود نگه دارید و سپس چشمان تان را با آب گرم بشویید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -سریع-چین-و-چروک-پوست آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

 1. روغن های طبیعی :

همچنین برای مقابله با چین و چروک های اطراف چشم می ‎توان از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن بادام و روغن هسته انگور استفاده کرد.

طرز تهیه و نحوه استفاده :

هر یک از این روغن ها رطوبت و عناصر لازم برای پوست شما را فراهم می ‎کنند و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه می‎توانید چشمان خود را بشویید و روغن ها را از اطراف چشمان تان پاک کنید. اضافه کردن 4-5 قطره روغن ویتامین E به این روغن ها باعث می‎ شود که مانند یک کرم شب عمل کنند.

 1. ماسک موز و کره :

چنانچه در این بخش از ماسک های زیبایی در نمناک گفته ایم ترکیب موز و کره باعث آبرسانی پوست زیر چشم شما خواهد شد و از ایجاد چین و چروک در این نواحی پیشگیری خواهد کرد. تمام آنچه که برای تهیه این ماسک نیاز دارید:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -و-چروک-پوست-600x330-1-300x165 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری موز له شده

1 قاشق غذا خوری کره

طرز تهیه و نحوه استفاده :

کره را قبل از مخلوط کردن با موز کمی گرم کنید و ترکیب را زیر چشم خود بمالید و بعد از گذشت 15 دقیقه چشمان خود را بشویید.

ماسک موز

 1. ماسک خیار :

مواد لازم :

یک عدد خیار متوسط

طرز تهیه و نحوه استفاده :

خیار یکی از گزینه های مناسب برای رفع خشکی پوست است ، این گونه که یک عدد خیار را حلقه حلقه کنید و به مدت 10 دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.

 1. ماسک سیب زمینی :

مواد لازم :

یک عدد سیب زمینی رنده شده

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یا خامه ترش

طرز تهیه و نحوه استفاده :

یکی دیگر از موادی که خواص شگفت انگیزی در مبارزه با چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم دارد، سیب زمینی است. برای استفاده از این ماسک می ‎توانید از سیب زمینی های خام و یا پخته استفاده کنید و فقط توصیه می‎ شود که 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون و یا خامه ترش را به سیب زمینی رنده شده و یا پوره شده اضافه کنید و سپس ترکیب مورد نظر را به زیر چشم خود بمالید و اجازه دهید که 15 الی 20 دقیقه روی پوستتان باقی بماند.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail images آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

 1. ماسک جو دوسر

مواد لازم :

مقداری پودر جو دوسر

مقدری شیر گرم

طرز تهیه و نحوه استفاده :

جو دوسر باعث بهبود روند پیری پوست می ‎شود. می ‎توانید قبل از رفتن به مراسمات مهم از این ماسک استفاده کنید و آثار شگفت انگیز آن را بر روی پوست اطراف چشم خود مشاهده کنید . تنها کاری که لازم است بکنید این است که مقداری پودر جو دو سر را با مقداری شیر گرم مخلوط کنید و هنگامی که حالت چسبناکی پیدا کرد، ترکیب مورد نظر را روی پوست زیر چشم خود بمالید و اجازه دهید که 20 دقیقه روی پوستتان باقی بماند و سپس آن را با آب خنک بشویید.

 1. ماسک گوجه فرنگی :

مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی تازه

1 عدد زرده تخم مرغ

طرز تهیه و نحوه استفاده :

آب گوجه فرنگی، ماده ای مناسب برای آبرسانی پوست اطراف چشم به شمار ‎می ‎آید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail ac-image-Co15655867671l-300x202 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی پوست اطراف پلک خود بمالید و اجازه دهید که این ماسک به مدت 15 دقیقه روی پوستتان باقی بماند و سپس با آب گرم بشویید .

ماسک گوجه فرنگی

 1. ماسک هندوانه :

مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری آب هندوانه

1 قاشق غذاخوری خامه ترش

مقداری آرد گندم و یا جو دو سر

طرز تهیه و نحوه استفاده :

هندوانه ماده دیگری است که می ‎توان از آن به منظور آبرسانی پوست صورت استفاده کرد . کافی است مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و برای غلیظ تر شدن آن نیز می‎ توانید آرد گندم یا جو دوسر اضافه کنید ماسک را روی پوست اطراف چشم خود بمالید و اجازه دهید که این مخلوط حدود 20 دقیقه روی پوستتان باقی بماند و سپس با آب بشویید.

 1. ماسک توت :

مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری خامه ترش

1 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق غذاخوری توت له شده

طرز تهیه و نحوه استفاده :

در مطلب خواص توت در بخش سلامت نمناک گفته شد که توت ها موادی موثر برای تغذیه پوست اطراف چشمان شما هستند و فقط کافی است که مواد ذکر شده را با یکدیگر ترکیب کنید و اجازه دهید که این ماسک حدود 30 دقیقه روی پوست اطراف چشمتان باقی بماند و سپس پوست تان را بشویید.

 1. ماسک تخم مرغ

مواد لازم:

1 عدد سفیده تخم مرغ

1 قاشق غذا خوری هویج ریز خورد شده

1 قاشق چای خوری آلوئه ورا

طرز تهیه و نحوه استفاده

مواد لازم را درون یک ظرف به خوبی ترکیب کنید و با چنگال هم بزنید تا حالت خامه ای ایجاد شود. با دست تمیز و یا به وسیله یک برس، ماسک را بر روی پوست اطراف چشم خود بمالید. در صورت تمایل می‎توانید ماسک را به کل نواحی صورت خود بمالید. اجازه دهید ماسک حدود 15 الی 30 دقیقه روی پوستتان باقی بماند تا پوستی محکم و سفت برای شما به ارمغان آورد. برای پاک کردن این ماسک می‎توانید از یک حوله نرم و مرطوب استفاده کنید و سپس پوست خود را به خوبی بشویید .

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 888888888888888888888888888-300x172 آنچه درباره رفع چروک دور چشم و رفع آن در خانه دانست مراقبت و سلامتی مقالات

ماسک هویج

 1. ماسک ماست و شکر قهوه ای

مواد لازم

5 قاشق غذاخوری ماست

5 قاشق غذا خوری شکر قهوه ای

1.5 قاشق غذاخوری پودر ویتامین C ( بدون هیچ نوع طعم و رنگی)

چند قطره روغن نرولی که یکی از موثر ترین روغن های اساسی ضد پیری است و همچنین رایحه بسیار خوبی به این ماسک می‎ دهد.

طرز تهیه و استفاده

همه مواد لازم را با هم ترکیب کنید وسپس آن را روی پوست خود به مدت 15 الی 20 دقیقه نگه دارید.

می‎توانید باقی مواد ماسک خود را درون یخچال نگه دارید و در طول هفته از آن استفاده کنید.

*** در صورت داشتن هرگونه حساسیت به هر یک مواد موجود در ماسک های پیشنهاد شده ، می‎ توانید از استفاده از آن ماده خودداری کرده و از ماده جایگزین دیگری در ماسک خود بهره ببرید ***

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *