آرایشی و زیبایی, مقالات

آموزش نحوه پنکک زدن به صورت

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2_0 آموزش نحوه پنکک زدن به صورت آرایشی و زیبایی مقالات

مراحل پنکیک زدن به صورت

همانطور که می دانید، پنکک آرایشی نوعی از آرایش محسوب می شود،که پایه آن، سنگین، ضخیم، و دارای موم و روغن بوده است و با استفاده از آن، می توان پوشش دهی زیادی را بر روی پوست صورت ایجاد کرد. عموما از این نوع کرم های فشرده در سالن های تئاتر و سینما برای مدل ها و بازیگران، استفاده می شود. هدف اصلی از استفاده کردن پنکیک بر روی پوست، پنهان کردن عیوب و نواقص موجود بر صورت است که به هنگام استفاده از کرم پودر فشرده، تمامی نواحی و ناهمواری ها را یکدست کرده و زیبایی خاصی به چهره می دهد. و خانم هایی که زیاد از استخر استفاده می کنند یا تعریق زیاد دارند هم به راحتی می توانند از کرم پودر فشرده یا همان پنکک استفاده نمایند، این پنکیک های ارایشی خاصیت ضدآب داشته و در آب نیز مقاوم هستند. همانطور که در مقاله پنکیک چیست، گفته شد، خانم هایی که دارای پوستی چرب هستند، بیشتر از پنکیک استفاده می کنند، چون این کرم  پودرفشرده بسیار مقاوم بوده و باعث ریزش نمی شود و حتی براق بودن پوست را نیز می گیرد. یکی از نکات مهم در خرید کرم پودر فشرده برای پوست چرب،داشتن برچسب (Oil Free) یا (Matt) بوده،که داشتن این برچسب بیانگر این است که صورت هایی که دارای جوش و چرب هستند ، مانع از جوش زدن مجدد می شود.

مراحل پنکیک زدن به صورت

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-108-300x169 آموزش نحوه پنکک زدن به صورت آرایشی و زیبایی مقالات

قبل از شروع به پنکک زدن، باید امکانات اولیه را نیز فراهم نمایید، که مراحل آن به شرح زیر است:

 

در ابتدا، موهایتان را با تل و یا هرچیزی که باعث میشود، موهایتان را به عقب هل دهید، استفاده نمایید.

در صورت داشتن پوستی خشک، از مرطوب کننده استفاده نموده و به مدت 5 دقیقه به صورت استراحت دهید.

دراین مرحله باید اسفنج را با اسپری آب، مرطوب نمایید که با سه روش میتوان آرایشی متفاوت داشت:

در صورتی که بخواهید پوشش منظمی بر روی پوست داشته باشید، حتما اسفنج را بعد از خیس کردن، کاملا بفشارید تا در حد مرطوب ماندن باقی بماند و آبی دیگر نداشته باشید.

در صورتی که بخواهید پوشش سبکتری داشته باشید، باید اسفنج خیس شده خود را به صورت ملایم، بفشارید و ایرادی هم ندارد که مقداری آب در درون خودش داشته باشد.

در صورتی که اسفنج شما خیس باشد و دارای اب زیاد، می توانید رگه های صورت و ناهمواری ها را به صورت کلی از بین ببرید.

حالا بعد از خیس کردن اسفنج به روش های گوناگون، باید اسفنج را در کرم پودر فشرده قرار دهید ولی زیاد اسفنج را در پنکک فشار ندهید. در صورتی که بخواهید، آرایش قوی تری داشته باشید، از اسپری آب بر روی اسفنج استفاده نکنید.

بعد از آغشته شدن اسفنج به پنکیک آرایشی، حالا باید آن را به تمامی نواحی صورت مانند، بینی، گونه،پیشانی، و حتی پلک های خود بزنید اگر بخواهید آرایش قویتر و جذابتری داشته باشید، می توانید، پنککی را به گردن و پشت گوش بزنید.

دقت داشته باشید، اگر می خواهید آرایش سبک و لایتی داشته باشید، حتما مقدار کمتری از پنکک استفاده نمایید و آن را به صورت کلی بر تمامی نواحی پخش نمایید.

نکته مهم: به هنگام پنکک زدن، از قسمت رویش خط مو فاصله بگیرید و دقت کنید در صورت داشتن جوش و لک، تمامی قسمت ها پوشانده شده باشد.

بعد از اتمام کار با اسفنج، در صورت خیس بودن صورت می توانید با یک دستمال به صورت ضربه ای آرام روی پوست صورت ، نواحی خیس را خشک نمایید.

بعد از مراحل بالا، می توان با یک براش تمامی نواحی صورت را یکدست نمایید، سپس براش را  آغشته به کانسیلر یا کرم های پایه، نمایید و تمامی صورت را با آن بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *