آرایشی و زیبایی, مقالات

آموزش مهارت لاک زدن با این نکات طلایی

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2BLrs5m0QoDgRuxnBaAbrgIwQIFDDCM7Cl0T33jx آموزش مهارت لاک زدن با این نکات طلایی آرایشی و زیبایی مقالات

افزایش مهارت لاک زدن با این نکات طلایی

لاک زدن چندان هم کار راحتی نیست و در اکثر مواقع، نتیجه کار آن طور که باید از آب در نمی آید. دلیل این امر تنها به داشتن مهارت بر نمی گردد؛ بلکه دانستن و رعایت نکاتی در این باره نیز کمک بسیاری به شما می کند. در ادامه نکاتی درباره لاک ناخن به شما می گوییم که با رعایت آنها، نتیجه بهتری از لاک زدن خواهید گرفت.

پرهیز از دوش گرفتن پس از لاک زدن

دوش گرفتن پس از لاک زدن، ممکن است لاک شما را از بین ببرد،  چرا که بخار و گرمای بالای آب می تواند لاک شما را خراب کند. علاوه بر این در صورتی که لاک معمولی زده باشید، احتمال لب پر شدن ناخن ها افزایش می یابد. پس بهتر است دوش گرفتن را قبل از لاک زدن انجام دهید یا حداقل این کار را به چند ساعت بعد موکول نمایید.

استفاده از تاپ کوت

تاپ کوت ها به عنوان یک محافظ برای لاک شما عمل می کنند، سریعتر لاک را خشک می کنند و جلا و زیبایی خاصی به لاک ها می بخشند. همیشه بعد از این که لاک زدید، از تاپ کوت استفاده کنید تا با این کار علاوه بر افزایش مدت ماندگاری آن، رنگ لاک ناخن تان نیز براق تر و با شکوه تر جلوه کند.

اهمیت استفاده از بیس کوت و تاپ کوت در کاشت ناخن را متوانید در مجله MSN Beauty مطالعه کنید.

پرهیز از خوابیدن پس از لاک زدن

شاید با خود تصور کنید که 20 تا 30 دقیقه زمان برای خشک شدن لاک ناخن کافیست و خوابیدن پس از این مدت زمان مشکلی ایجاد نمی کند. در صورتی که این تفکر اشتباه است و پیشنهاد می کنیم یک ساعت صبر کنید تا لاک به خوبی خشک شود و سپس نسبت به خوابیدن اقدام کنید.

استفاده از آب سرد

یکی از رهکارهایی که در خشک شدن هر چه سریع تر لاک ناخن موثر واقع می شود، این است که دست هایتان را زیر آب سرد بگیرید. البته برای این کار بهتر است فشار آب به طور مستقیم روی ناخن ها نباشد تا موجب خراب شدن آن نشود.

پرهیز از لاک چند لایه

گاهی اوقات لاک ناخن مان به حدی کمرنگ است که چند لایه دیگر روی آن می زنیم تا جلوه کار بیشتر شود. اگر شما هم معمولا این کار را انجام می دهید، بهتر است بدانید که در این صورت به زمان بیشتری برای خشک شدن ناخن ها نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، بهتر است پس از این که لایه اول لاک را روی ناخن ها زدید، چند دقیقه صبر کنید تا به طور کامل خشک شود و سپس نسبت به زدن لایه دوم اقدام کنید.

استفاده از لاک پایه

زمان فرنچ کردن ناخن ها معمولا از دو لاک سفید و برق ناخن استفاده می شود. اما خوب است بدانید که نتیجه بهتر کار نیاز به زدن سه رنگ لاک دارد: صورتی کمرنگ، سفید و بی رنگ. بدین صورت که ابتدا لاک صورتی کمرنگ را به عنوان پایه می زنیم تا زردی ناخن ها به چش نیاید. سپس لاک سفید را برای خط لبخند ناخن و برق ناخن را برای نهایی کردن کار مورد استفاده قرار می دهیم.

پرهیز از مصرف لاک های قدیمی

خوب است بدانید که هر چه از عمر لاک می گذرد، از میزان غلظت آن نیز کاسته شده و احتمال خراب شدن آن را افزایش می دهد. لاک های قدیمی و کهنه به خوبی به ناخن ها نمی چسبند. به همین دلیل بهتر است هر از چند گاهی لاک های قدیمی خود را دور بیندازید و از لاک های جدید موجود در بازار لذت ببرید.

آموزش نحوه صحیح لاک زدن

احتمالا شما هم حین لاک زدن با مشکلاتی از قبیل پخش شدن لاک در اطراف ناخن مواجه شده اید و با خود فکر کرده اید که مانیکور کارها چگونه لاک می زنند که کار به تمیزی هر چه تمام انجام می شود. آن ها از تکنیک خاصی برای لاک زدن استفاده می کنند که ما قصد داریم در ادامه به آن اشاره کنیم.

مطلب پودر شوگر در کاشت و طراحی می تواند برای شما مفید باشد.

قبل از انجام هر کار، ابتدا سطح ناخن های خود را از وجود هر گونه لاک و آلودگی پاک کنید. می توانید جهت جلوگیری از شکستگی و افزایش دوام لاک، ابتدا یک لایه برق ناخن بزنید.
پس از این که برق ناخن به خوبی خشک شد، یک قطره لاک را در مرکز ناخن، کمی بالاتر از ریشه قرار دهید. با استفاده از فرچه لاک، قطره را با دقت به سمت ریشه هول دهید تا فضای خالی باقی نماند. حال قلم را به سمت بالا حرکت دهید و تا نوک ناخن را به طور مستقیم لاک بزنید.
دوباره به پایه ناخن بازگردید و قلم مو را به صورت منحنی در انحنای ناخن حرکت دهید. پس از کشیدن انحنا، دوباره قلم را صاف کرده و تا انتهای ناخن پوشش دهید. این کار را با سمت دیگر ناخن نیز انجام دهید تا کل سطح آن رنگ بگیرد.

 

1 دیدگاه در “آموزش مهارت لاک زدن با این نکات طلایی

  1. Outstanding post however I was wondering if you could write a
    litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
    Thanks!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *