مراقبت و سلامتی, مقالات

آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-4 آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو مراقبت و سلامتی مقالات

آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو

در این روز ها که برای اغلب ایرانی ها هزینه‌ های زندگی حسابی مشکل ساز شده اند، می‌توان با صرفه‌ جویی در برخی از امور دخل و خرج خانه را با هم هماهنگ نمود، مثلا شما می‌ توانید به جای رفتن به آرایشگاه و سپردن رنگ کردن مو ها به آرایشگر، خودتان دست به کار شده و با خرید رنگ دلخواه‌ خود در خانه، مو هایتان را رنگ نمایید؛ البته برای این کار باید دانش کافی در مورد تن‌ ها، جدول رنگ‌ ها و همین طور سایه‌ های درون آن ها، روش رنگ کردن مو کسب نمایید.

روش رنگ کردن مو ها وآموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو ها – رایان درمان

روش رنگ کردن مو ها

ما در مطلب تا حد ممکن دانش لازم در مورد روش رنگ کردن مو ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد؛ از انتخاب رنگ گرفته تا واریاسیون و اکسیدان و روش ‌های رنگ کردن مو با شما در این مقاله از مجله ی رایان درمان صحبت خواهیم کرد.

روش رنگ کردن مو ها وآموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو ها – رایان درمان

روش رنگ کردن مو ها : ظرف رنگ‌ مو

بعد از پوشیدن دستکش مقدار لازم از رنگ مورد نظر خود را درون یک ظرف غیر فلزی ریخته و سپس مقدار لازم از کرم اکسیدان را به آن اضافه نمایید و در نهایت با قلم رنگ آن ها را با هم مخلوط نمایید تا ترکیبی یکنواخت به دست بیاید. البته لازم به ذکر می باشد که امکان دارد در مارک‌ های مختلف رنگ‌ شماره رنگ‌ ها کمی تفاوت داشته باشند، بنابر این بهترین کار استفاده از کاتالوگ خود آن مارک از رنگ مو خواهد بود.

روش رنگ کردن مو ها : شروع کار

اگر نخستین بار است که قصد رنگ کردن مو های خود را دارید ، یعنی مو های طبیعی و رنگ نشده ای دارید، باید بیشتر دقت نمایید و مو ها را به گونه‌ ای رنگ نمایید که روی هر تار مو رنگ کافی استفاده شود، توصیه ما این است که در شروع کار قسمت‌ های انتهایی و طولی را رنگ نمایید، طوری که با ریشه مو 2.5 سانتی‌ متر فاصله باشد و به مدت 10 دقیقه صبر نمایید (به این معنا که نباید در ابتدا به ریشه‌ های مو کاری داشته ‌باشید). پس از گذشت این مدت رنگ را به ریشه مو زده و 30 دقیقه برای مو های نازک و 40 دقیقه هم برای موهای ضخیم صبر نمایید. اما به طور عام در مورد تمامی رنگ‌ ها مخصوصا رنگ‌ های روشن و مد روز، باید رنگ‌ آمیزی را از پشت سر شروع نمایید و به طرف جلوی سر بروید. فراموش نکنید که در مورد رنگ‌ های تیره یا پوشش‌ دهنده مو های خاکستری و سفید ، باید رنگ کردن مو را از جایی که موی خاکستری یا روشن بیشتر می باشد شروع نمایید ( اغلب اوقات از جلوی سر ).

روش رنگ کردن مو ها : تفاوت اکسیدان ها

اکسیدان که به عنوان ماده ی تسریع‌ کننده فعالیت های شیمیایی در رنگ مو به‌ کار برده می شوند، با توجه به نتایج دلخواه شما و همین طور با تمایلات سازندگان رنگ‌ ها ترکیبات آن ها تعیین می‌ گردند. بنابر این چند نوع اکسیدان با کاربرد ها و مقاصد مختلف وجود دارند که عبارتند از :

اکسیدان شماره 1: رنگ را فقط به طور جزئی باز خواهد کرد.

اکسیدان شماره 2: قدرت باز کنندگی و همین طور روشن‌ کنندگی بالایی روی مو های سفید خواهد داشت.

اکسیدان شماره 3: قدرت روشن‌ کنندگی بالا با کمترین میزان رنگ را در خود دارد.

از آنجایی‌که اکسیدان‌ ها با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور مو های شما را پاک می‌ کنند، اغلب توصیه می‌ گردد که از اکسیدان‌ هایی با درجه کمتر از ۳۰ استفاده نمایید. همین طور آمونیاک نیز همین خطر را خواهد داشت.

روش رنگ کردن مو ها وآموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو ها – رایان درمان

روش رنگ کردن مو ها : روش انتخاب رنگ موی مناسب

افراد با پوست روشن:

بـلوند خاکـستـری یـا صدفی

قهوه ای مات

بـلونـد دودی

های‌ لایت آبی یا قرمز

افراد با پوست تیره:

رنگـ‌ هـای شـرابی

مسـی

شـاه بلوطی

فنـدقی

آجری

افراد با پوست‌های گندمگون و برنزه:

شـیـری

گـلبـهـی

مسـی

کـرم نـخـودی

قهوه ای

فندقی

عسلی

افراد با پوست‌های صورتی و سرخ:

کرم گلی

زیتونی تیره

قهوه‌ای تیره

افراد با چشم‌های آبی:

آبی خاکستری

آبی تیره

قهوه ای

مشکی

افراد با چشم‌های کهربایی:

طلایی

فندقی

مسی

قهوه ای سوخته

موارد مهم در روش های رنگ کردن مو ها

هنگامی  که مو ها سفید می‌ گردند، کمترین رویش ریشه‌ ها موجب عدم زیبایی مو های شما خواهد شد، به همین علت کسانی وجود دارند که تمایل دارند بسیار سریع رنگ کردن ریشه‌ های موی خود بپردازند. برای این کار اول از همه فقط به ریشه‌ها رنگ و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر نمایید . سپس رنگ مو را تا انتهای نوک ساقه بزنید و بعد از چند دقیقه آب کشی کنید. اگر بیشتر مو های‌ شما سفید هستند ، در ابتدا جلوی سر را رنگ کرده و بعد جاهای دیگر را رنگ نمایید. اگر شقیقه‌ ها سفید هستند در ابتدا شقیقه‌ ها و پس از آن از پشت سر شروع به رنگ کردن نمایید. در کل هر جا که سفیدی بیشتر می باشد، اول از آنجا کار را شروع کرده و سپس به رنگ کردن جا های دیگر بپردازید. اگر هم سفیدی مو های‌ شما کم می باشد، ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ کردن کرده و بعد بغل‌ ها و در انتها جلوی سر را رنگ کنید، زیرا جلوی سر دارای حرارت بیشتری می باشد.

 

روش رنگ کردن مو ها وآموزش مرحله به مرحله رنگ کردن حرفه ای مو ها – رایان درمان

روش های رنگ کردن مو ها و تغییر رنگ های مختلف مو

تیره کردن موهای دکلره بلوند:

از ترکیب 2 رنگ سری گرم(شکلاتی و طلایی) شماره ۳ یا ۴ استفاده کنید و با اکسیدان شماره یک مخلوط نمایید و موها را رنگ کنید.

تغییر رنگ موهای آلبالویی یا شرابی که به قرمز(زنگ زده) تغییر کرده:

اگر می‌خواهید مو ها را قهوه ای یا زیتونی تیره نمایید، باید موها را دکلره کرده و از رنگ سری طبیعی و زیتونی به نسبت مساوی با اکسیدان یک و با استفاده از کمی آب مخلوط کرده و موها را رنگ نمایید، اگر می‌خواهید رنگ را از روی مو پاک کنید و مو ها را روشن نمایید باید به یک متخصص مراجعه شود، زیرا استفاده از ماده «remover» نیاز به تخصص و مهارت خواهد داشت.

مو های مش شده‌ای که می خواهید یکدست گردند :

رنگ n 3 و 3 w را به نسبت دو به یک با کمی اکسیدان و آب به اندازه ای که به شکل شل شوند، مخلوط کنید و تکه‌ های مش را جداگانه با این مخلوط رنگ کنید . هنگامی که به اندازه کافی تیره گشت، مو ها را شسته و با رنگ دلخواه رنگ کنید.

مو هایی که با دکلره بلوند و زرد گشته:

یک قاشق پودردکلره و کمی اکسیدان شماره یک و به مقدار یک کف دست شامپو و آب را با هم ترکیب کنید و روی موی خیس بزنید و پس از ۵ دقیقه مو ها را بشویید و با فرمول زیر رنگساژ نمایید:

W 4 به اندازه یک نخود و 9 c یک بند انگشت و چند قطره اکسیدان و آب به قدری که به شکل دوغ گردد و یا A 9 و c 10 هر کدام یک بند انگشت و چند قطره اکسیدان و آب به قدری که به شکل دوغ گردد. دقت داشته باشید که باید در رنگساژ بسته به حجم مو از رنگ روشن در فرمول به اندازه بیشتر و از رنگ‌های تیره به اندازه حداکثر یک نخود استفاده نمایید.

منبع : ریحانک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *