وبلاگ

آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail Woman-applying-face-makeup-696x435-1 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ

از یک برنزه کننده استفاده کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 13 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
برنزه کننده ها می توانند به تنهایی، و یا با مقدار کمی رژگونه برای داشتن ظاهری برنزه تر مورد استفاده قرار گیرند. همچنین می توانید به طور کلی از برنزه کننده استفاده نکنید و مستقیما رژگونه را مورد استفاده قرار دهید. برای اینکه بتوانید بیشترین کنترل را بر روی برنزه کننده خود داشته باشید، از یک براش آرایشی نرم با موهای کوتاه استفاده کنید. حتما آن را به خوبی روی صورت خود پخش کنید. اگر رنگ برنزه کننده تان همچنان تند و زننده به نظر می رسید،

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 12-2 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ

آن را با کمی پودر مات کننده مخو کنید.
اگر تصمیم گرفتید که از برنزه کننده همراه با رژگونه استفاده کنید، آن را در راستای خط رویش مو یا بالای پیشانی، داخل فرورفتگی های گونه، و زیر فک خود بزنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 11-4 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
اگر تصمیم گرفتید که به جای رژگونه از برنزه کننده استفاده کنید، آن را به نواحی از صورت تان بزنید که خورشید با آن ها برخورد مستقیم دارد: بالای گونه ها، پیشانی، قوس بینی و چانه. بعضی از افراد علاقه دارند تا کمی از برنزه کننده را به زیر گردن خود نیز زده و به این ناحیه کمی رنگ بدهند.
رژگونه مورد نظرتان را انتخاب کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 10-7 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
درست مانند محصولات زیرسازی، رژگونه هم فرمول های مختلفی دارد که شامل پودری، کرمی و ژله ای (خمیری) می شود. رژگونه های پودری برای پوست های چرب بسیار مناسب بوده و رژگونه های کرمی بیشتر مناسب پوست های خشک هستند. رژگونه های ژله ای نیز مدت زمان بیشتری دوام می آورند. در ادامه با چند نکته برای انتخاب رژگونه آشنا خواهید شد:

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 9-7 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
اگر پوست روشنی دارید، از رژگونه های صورتی کمرنگ و هلویی استفاده کرده و از رنگ هایی که تناژ قهوه ای زیادی دارند دوری کنید.
اگر تناژ پوست شما متوسط است، می توانید بیشتر از رنگ های صورتی و هلویی استفاده کنید. اگر پوست سردی دارید، می توانید از رنگ هایی با تناژ بنفش ملایم نیز استفاده کنید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 8-13 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
اگر پوست تیره ای دارید، رژگونه هایی با تناژ گلبهی، نارنجی، قرمز و برنز را امتحان کنید. در غیر این صورت ممکن است پوست شما خاکستری رنگ به نظر برسد.
از رژگونه استفاده کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 6-21 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
نحوه زدن رژگونه بستگی به نوع رژگونه مورد انتخاب شما دارد. رژگونه های پودری می بایست با براش های مخصوص خود زده شوند، در حالی که رژگونه های کرمی و ژله ای را می توان با کمک انگشتان دست نیز به صورت زد. رژگونه به طور معمول می بایست با یک زاویه مشخص، از ابتدای گونه شروع شده و تا شقیقه ها ادامه داشته باشد. همچنین می توانید از رژگونه برای کانتورینگ یا شکل دادن به صورت خود نیز استفاده کنید. برای مثال:
اگر فرم صورت شما گرد است، و می خواهید آن را لاغر تر نشان دهید: لپ های خود را به سمت داخل مک بزنید، سپس رژگونه را به فرورفتگی های گونه تان بزنید. رژگونه را تا شقیقه هایتان ادامه دهید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 5-30 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
اگر فرم صورت شما قلبی شکل است، و می خواهید آن را برطرف کنید: براش رژگونه را درست در بالای سیب گونه خود بزنید، سپس آن را به سمت خط موهایتان محو کنید.
اگر فرم صورت شما کشیده است، و می خواهید کشیدگی آن را کاهش دهید: براش رژگونه را درست بالای سیب گونه خود بزنید و آن را محو کنید، اما آن را به سمت شقیقه های خود ادامه ندهید.

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 4-38 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
پودر یا اسپری تثبیت کننده بزنید
زدن پودر یا اسپری تثبیت کننده می تواند مانع از محو شدن و از بین رفتن برنزه کننده یا رژگونه شود. همچنین این کار باعث پوشانندگی قسمت هایی می گردد که ممکن است از قلم انداخته باشید.
چشم هایتان را زیبا و درخشان کنید
از پرایمر سایه چشم استفاده کنید
استفاده از پرایمرهای سایه چشم موجب هموارتر شدن سطح پلک شما شده و سایه زدن را برای تان ساده تر خواهد کرد. این محصول باعث می شود تا سایه چشم شما براق تر به نظر رسیده و برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند. پرایمر را به سرتاسر ناحیه ابرو تا خط مژه تان بزنید.
سایه مورد نظر خود را انتخاب کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 2-43 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
تا زمانی که از یک سایه روشن براق، یک سایه روشن مات، یک سایه متوسط، و یک سایه تیره استفاده نکنید، رنگ سایه در اولویت دوم قرار خواهد داشت. برای داشتن ظاهری یکپارچه، از رنگ های مشابه موجود در یک پالت سایه، و برای داشتن ظاهری خاص تر، از کنتراست رنگ ها استفاده کنید.
برای داشتن ظاهری طبیعی، از پالت رنگی خنثی همراه با مقدار زیادی رنگ کرم و قهوه ای استفاده کنید.
برای گشت و گذارهای بیرون از خانه، از تناژهای چشمگیرتر مثل نقره ای یا طلایی استفاده کنید.
از استفاده کردن از رنگ های دیگری مثل سبز، آبی یا قهوه ای هراس نداشته باشید.
برای اینکه چشم هایتان را برجسته تر جلوه دهید، از رنگ هایی که با رنگ چشم تان کنتراست دارد استفاده کنید. برای مثال، اگر چشم های قهوه ای دارید، از رنگ های آبی، سبز یا بنفش استفاده کنید. اگر چشم های آبی دارید، رنگ های مسی یا طلایی را مورد استفاده قرار دهید.
روی کل پلک تان سایه متوسط بزنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 3-44 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
سایه زدن را از خط مژه شروع کرده، و آن را به سمت ابروهایتان محو کنید. تناژ این سایه می بایست نزدیک به رنگ پوست شما باشد؛ نه خیلی روشن تر و نه خیلی تیره تر. همچنین اگر قصد دارید آرایش صورت تان ساده باشد از سایه های مات، و اگر می خواهید  آرایش تان غلیظ تر باشد از سایه های براق استفاده کنید.
اگر می خواهید آرایش صورت تان بیش از اندازه ساده باشد، می توانید سایه زدن را در همین مرحله تمام کنید و دیگر آن را ادامه ندهید. اما اگر ظاهر خاص تری می خواهید، به خواندن این مقاله ادامه دهید!
خطوط اضافی را با یک سایه روشن محو کنید
ابتدا با کمک براش مخصوص سایه، سایه روشن و مات خود را در زیر ابروهایتان بزنید. سپس با کمک یک براش محو کن، آن را محو کنید. بیشتر از نواحی داخلی، بر نواحی خارجی چشم تمرکز کنید.
سایه تیره را به چین پلک تان بزنید
با زدن سایه تیره به چین پلک تان، به آرایش چشم خود بعد بدهید. این سایه باید تیره ترین سایه ای باشد که قصد دارید از آن استفاده کنید. برای ایجاد حالت اسموکی، با کمک یک براش باریک مقداری از سایه را در قسمت های بیرونی چشم تان بزنید. سایه را به سمت داخل چشم محو کنید؛ به طوری که شکل > یا < ایجاد شود. بیشتر در قسمت های بیرونی چشم تمرکز کرده، و از ادامه دادن آن به سمت داخل خودداری کنید.
برای داشتن آرایش چشم اسموکی، مقداری از سایه تیره خود را برروی مژه های پایینی تان نیز بزنید.
سایه روشن و براق خود را به گوشه های داخلی چشم بزنید
این سایه باید روشن ترین رنگ در پالت رنگ هایتان باشد. رنگ سفید یا رنگ های بسیار کمرنگ برای این گزینه کاملا مناسب هستند. روشنی و براقیت می تواند باعث شود تا چشم هایتان درشت تر و براق تر به نظر برسد.
از خط چشم برای شکل دادن به چشم ها استفاده کنید

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-49 آموزش اصلاح فرم و افزودن رنگ وبلاگ
سرتان را به عقب خم کرده و پلک تان را پایین بیاورید. در آیینه خیره شوید، و به دقت خط چشم را در راستای خط مژه خود بکشید. اگر این کار برایتان دشوار است، به آرامی گوشه خارجی چشم را بکشید. البته این کار را پیشنهاد نمی کنیم، چراکه می تواند موجب فشار آمدن به پوست نازک و ظریف دور چشم شده و به ایجاد چین و چروک منجر گردد.
برای آرایش صورت روزمره خود، از خط چشم هایی با رنگ های ساده تر و طبیعی استفاده کنید؛ مثل طوسی یا قهوه ای.
برای آرایش صورت طبیعی تر، از خط چشم های مدادی در رنگ های قهوه ای یا مشکی استفاده کنید. این خط ها را به آرامی بکشید تا خطوط سفت و محکم را از بین ببرید.
برای آرایش صورت حرفه ای تر، از خط چشم های مشکی مایع استفاده کنید. با بیرون بردن خط چشم از گوشه های چشم، یک قوس ملایم ایجاد کنید.
با استفاده از ریمل، مژه های خود را بلندتر و پرتر نشان دهید
ریملی را انتخاب کنید که حجم دهنده و بلندکننده باشد. ریمل زدن را از زیر مژه ها شروع کرده و آن را با حرکات کوتاه زیگزاگی شکل، تا انتهای مژه ها ادامه دهید.
برای داشتن ظاهر طبیعی، از یک ریمل قهوه ای تیره یا مشکی استفاده کرده و آن را تنها به مژه های بالایی خود بزنید.
برای گشت و گذارهای بیرون از خانه، مقداری ریمل به مژه های بالا و پایین خود بزنید. ریملی را انتخاب کنید که حجم دهنده و بلند کننده باشد.
اگر قصد دارید که آرایش چشم تان را اساسی تر انجام دهید، می توانید مقاله آموزش آرایش چشم را درجزیره مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *