آرایشی و زیبایی, مقالات

آموزش آرایش خلیجی در چند گام ساده

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -خلیجی آموزش آرایش خلیجی در چند گام ساده آرایشی و زیبایی مقالات

آموزش آرایش خلیجی در چند گام ساده

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail 1-62-300x169 آموزش آرایش خلیجی در چند گام ساده آرایشی و زیبایی مقالات

سبک‌های مختلف آرایش صورت می‌توانند در زیبایی ما تاثیر بسزایی داشته باشند. در نتیجه باید بدانیم که چه سبکی برای صورت ما مناسب است. در حال حاضر برخی از سبک‌های آرایشی مثل آرایش خلیجی، مخصوص نژاد شرقی همانند ایرانی و عربی است. این سبک را به نام آرایش عربی نیز می‌شناسند و ظاهری گرم با رنگ‌های تند و چشم‌گیر دارد. تا همین چند سال پیش آرایش خلیجی بسیار مورد توجه زنان ایرانی قرار گرفته بود اما همانطور که می‌دانید، مد به شکل دوره‌ای است. با این حال هنوز بسیاری از افراد به دنبال آرایش صورت خلیجی و یا حتی آموزش آرایش خلیجی هستند.
شاید با دیدن ظاهر پر رنگ و لعاب ارایش صورت خلیجی تصور کنید که اصلا نمی‌توانید چنین آرایشی را در منزل و به دست خودتان انجام دهید. این در حالی است که با دانستن چند نکته ساده و خرید تعداد محدودی لوازم آرایش می‌توانید خودتان دست به کار شوید و یک آرایش خلیجی عالی را روی صورت خودتان طراحی کنید.
آموزش آرایش خلیجی در چند گام ساده
پیش از هر چیز باید بدانید که آرایش خلیجی اصلا چیز عجیبی نیست و تنها چند نکته برای آن کافیست. برای اینکه آموزش آرایش خلیجی ما به صورت گام به گام و ساده باشد، بهتر است هر بخش صورت را جداگانه بررسی نماییم.
زیر سازی صورت در آموزش ارایش خلیجی
قطعا باید انتظار یک آرایش سنگین را روی صورت خود داشته باشید. به همین دلیل پیش از هر چیز، کرم آب رسان و یا مرطوب کننده روی پوست خود قرار دهید. در مرحله بعد بهتر است از کانسیلر، پرایمر و یا فونداسیون استفاده نمایید تا پوست شما برای پذیرش آرایشی سنگین آماده باشد.
برای زیباتر شدن آرایش صورت، باید تم پوست خود را گرم انتخاب کنید. به همین منظور انتخاب کرم پودر نسبتا برنزه عاقلانه به نظر می‌رسد. اگر در مورد تکنیک‌های کانتورینگ و یا هایلایتینگ مهارت دارید، کمی برجستگی گونه‌های خود را بیشتر کرده و با کشیدن یک کانتور تیره در کنار زاویه فک، صورت خودتان را کشیده و استخوانی‌تر جلوه دهید. خب حالا آماده ادامه آرایش صورت خودتان به سبک خلیجی هستید.
آرایش صورت به سبک خلیجی – چشم‌ها
این آرایش در بین عرب‌ها بسیار شایع است. از طرفی می‌دانیم که زنان عرب عادت دارند که پوشیه بزنند. به همین دلیل آرایش صورت آنها نیز محدود به چشم‌ها خواهد بود چون تنها جایی است که از زیر پوشیه مشخص است. در اصل آرایش صورت به سبک خلیجی را به چشمانی پر رنگ و لعاب و گیرا می‌شناسند.
به همین منظور باید از سایه چشم با رنگ‌های تند استفاده کنید. معمولا رنگ‌ طلایی، آبی، زرد و قرمز اکلیلی در آرایش خلیجی کاربرد بسیار زیادی دارند و محبوب هستند. در آموزش آرایش خلیجی چیزی راجع به انتخاب رنگ سایه گفته نمی‌شود و آن را به سلیقه فرد واگذار می‌کنند. اما فراموش نکنید که رنگ انتخاب شده حتما باید همانند بنفش تند و چشم گیر باشد.
خط چشم در آرایش خلیجی باید ضخیم، بلند و چشم گیر باشد. اگر چشمان درشتی دارید، مجاز به کشیدن خط چشم زیر پلک نیز هستید. در حقیقت هرچقدر دور چشم تیره‌تر باشد، آرایش شما بیشتر شبیه به ارایش خلیجی خواهد بود.
در آموزش آرایش خلیجی به اکثر کارآموزان گفته می‌شود که بهتر است از مژه مصنوعی استفاده کنند. هرچقدر چشم را شلوغ‌تر و جذاب‌تر کنید، به آرایش خلیجی نزدیک‌تر خواهید شد. معمولا مژه طبیعی را آنقدر نمی‌توان حجیم کرد اما اگر مژه طبیعی شما بسیار پر پشت و بلند است، می‌توانید با دو بار ریمل زدن، همان تاثیر را روی مخاطب بگذارید. یک بار ریمل را در ابتدای آرایش و بار دیگر بعد از خشک شدن و در انتهای آرایش بزنید.
لب‌ها، نیمه دوم آرایش صورت به سبک خلیجی
همانطور که می‌دانید، صورت دو نقطه کانونی مختلف دارد. اولین نقطه کانونی چشم‌ها هستند که به خوبی آرایش شدند. نقطه کانونی دوم در صورت، لب‌ها هستند. در آرایش خلیجی به آرایش لب نیز اهمیت زیادی داده می‌شود. به همین منظور
بهتر است رژ لبی به رنگ قرمز و یا صورتی پر رنگ انتخاب کنید. برق لب می‌تواند در این مورد معجزه کند و آرایش شما را تکمیل نماید.
آیا انتخاب رژگونه در آرایش خلیجی اهمیت دارد؟
رنگ رژگونه در آرایش خلیجی باید از رنگ سایه چشم تبعیت کند. البته مثلا اگر رنگ سایه چشم شما سبز باشد، نمی‌توانید از رژگونه سبز استفاده نمایید. به همین دلیل در مواردی که نمی‌توانید از همان رنگ سایه به عنوان رژگونه استفاده کنید، باید سردی یا گرمی رنگ سایه را در نظر بگیرید.
اگر رنگ سایه چشم شما گرم باشد، بهتر است از رژگونه‌ای با تم گلبهی، برنز و یا نارنجی بهره بگیرید. از طرف دیگر اگر سایه شما رنگ‌های سردی مثل نقره‌ای باشد، می‌توانید به سراغ رنگ رژگونه صورتی ملایم بروید.
در نهایت می‌توان آرایش خلیجی را در آرایش شلوغ چشم خلاصه کرد. البته هیچ گاه در آرایش چشم خود افراط نکنید. حتی در مورد سبک خلیجی نیز در عین شلوغی یک سری قواعد خاص رعایت شده‌اند. سایه چشم را حتما رنگ‌های تند و جذاب انتخاب کنید و آن را تا قسمت خارجی ابرو بکشید. اصلا نترسید، با چند بار امتحان کردن، آرایش صورت شما بهتر و بهتر خواهد شد.
در ضمن خوشبختانه برای آرایش خلیجی نیاز به خرید لوازم آرایشی خاصی نیست. تنها باید یک سایه مخصوص این آرایش را خریداری کنید و رژگونه را هم متناسب با همان سایه انتخاب نمایید. به این طریق با حداقل هزینه و وسایل آرایشی می‌توانید خودتان در منزل آرایش خلیجی زیبایی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *