آرایشی و زیبایی

آثار شگفت انگیز روغن کرچک روی موها

جزیره نیل | 0936.7600.271 | jazirehnail -شگفت-انگیز-روغن-کرچک-روی-مو-و-پوست-را-بهتر-بشناسید-4 آثار شگفت انگیز روغن کرچک روی موها آرایشی و زیبایی

آثار شگفت انگیز روغن کرچک روی موها

 ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و افراد روغن کرچک را به دلیل مزایای زیادی که دارد توصیه می کنند . بسیاری فکر می کنند که مصریان باستان اولین کسانی بودند که به فواید روغن کرچک پی برده اند . در واقع، بسیاری معتقدند که کلئوپاترا از مایع زرد روشن استفاده می کند تا سفیدی چشم را روشن کنند. روغن کرچک ساده تنها برای پوست خشن نیست، و درمانی عالی برای بسیاری از بیماری های مختلف است.

روغن کرچک روغنی گیاهی زرد کم رنگ است و با خرد کردن دانه های گیاه کاستور تولید می شود. بسیاری از منافع حاصل از استفاده روغن کرچک به دلیل ترکیب شیمیایی آن است. روغن کرچک یک نوع خاص از اسید چرب تری گلیسیرید است و تقریبا 90 درصد اسید چرب آن اسید ریکینولئیک است که یک اسید چرب امگا -9 غیر اشباع است.

روغن کرچک حاوی امگا 9 و امگا 6 است و این اسیدهای چرب نقش مهمی در رشد و تقویت موها و رشد موهایی سالم با ساقه ضخیم دارند. علاوه بر این، روغن کاستر به دلیل اثر ضدباکتری و ضدقارچی خود، در کاهش شوره سر نیز تاثیر چشمگیری دارد.  اگر این روغن را مستقیما روی کف سر بمالید و ماساژ دهید باعث مرطوب شدن پوست کف سر و تقویت گردش خون در این قسمت شده و باعث می‌شود موهای شما سالم‌تر و قوی‌تر و بیشتر از گذشته رشد کنند.

روغن کرچک را با استفاده از نوک انگشتان به پوست سر و ریشه ها بمالید. اطمینان حاصل کنید که آن را روی پوستتان بطور یکنواخت پخش می کنید. سعی کنید از خوردن روغن به تارهای مو جلوگیری کنید. با توجه به ضخامت آن حذف آن دشوار می باشد.

موهای خود را با کلاه دوش پلاستیکی بپوشانید و سر خود را با حوله بپوشانید.

اجازه دهید روغن حداقل 15 دقیقه باقی بماند.

برای بهترین نتایج، بگذارید یک شب بماند. برای پاک کردن روغن کرچک، موهای را کاملا شامپو کنید. برای نتایج بهتر، روند هر هفته را 6 تا 8 هفته تکرار کنید.

موخوره

اعمال روغن کرچک به انتهای موها به درمان موخوره و رفع شکستگی موها کمک می کند.

ماسک موی روغن کرچک

روغن کرچک را با استفاده از انگشتان به پوست سر و ریشه موها بمالید و سر را با کلاه مخصوص یا حوله بپوشانید. بهتر است یک شب به همین حالت بماند و روز بعد موها را با شامپو بشویید.

به مدت 6 تا 8 هفته از این ماسک استفاده کنید.

اثر روغن کرچک در تقویت ابروها

این روزها ابروهای پر و تیره روی بورس هستند و چه بهتر که به جای تتو و آرایش، موهای طبیعی و زیبایی روی ابروها داشته باشیم. خوشبختانه روغن کاستر یا همان کرچک می‌تواند رشد موهای ابرو را نیز مانند موهای سر تقویت کند و برای این کار کافی است یک ظرف خالی ریمل را از روغن کاستر پر کنید و با برس تمیز ریمل آن را روی ابروهای خود بمالید. پس از چند هفته شاهد پرپشت شدن موهای ابرو و زیبایی چشمگیر آن‌ها خواهید بود.

استفاده از روغن کرچک برای بلندتر کردن مژه‌ها

بهتر است اکستنشن مژه و مژه مصنوعی را فراموش کنید و به جای این کارها که باعث آسی به موهای طبیعی مژه هم می‌شوند سراغ روغن کرچک بروید. این روغن را مثل روشی که برای ابرو گفته شد روی مژه‌ها هم به کار ببرید و آن را جایگزین ریمل روزمره خود کنید. پس از چند بار استفاده شاهد این خواهید بود که مژه‌های شما بلندتر و پرپشت‌تر از گذشته شده‌اند و آرایش کردن آن‌ها دیگر زمان زیادی نمی‌برد.

این مقاله به صورت اختصاصی ودارای حق گپی رایت بوده و منبع این مقاله سایت فروشگاهی جزیره میباشد

نویسنده: مرتضی شهابادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *